Już za złotówkę możesz się pluskać w pływalni „Plusk”

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Już za złotówkę możesz się pluskać w pływalni „Plusk”

Jolanta Młodecka

Tylko dzieci z Radziejowa i gminy Radziejów będą mogły w ferie korzystać z basenów krytej pływalni za jedną złotówkę.

Od poniedziałku rozpoczynają się w naszym regionie ferie. We wszystkich gminach powiatu ośrodki kultury przygotowały programy zajęć. W organizację zimowego wypoczynku dla dzieci włączyła się też radziejowska kryta pływalnia „Plusk”.

Jeszcze przed wakacjami szefowie krytej pływalni zapukali do gabinetów wszystkich wójtów i burmistrzów w powiecie i zaproponowali, by samorządy sfinansowały dzieciom możliwość korzystania z basenów w czasie wakacji i ferii tylko za 1 złoty od dziecka. Normalnie wstęp kosztuje 5 złotych, więc propozycja wydawała się atrakcyjna.

- Wysłałem propozycję i umowę do wszystkich wójtów i burmistrzów. Ale pozytywnie odpowiedzieli tylko Sławomir Bykowski, burmistrz Radziejowa i Marek Szuszman, wójt gminy Radziejów - twierdzi Henryk Gapiński, szef pływalni. - Już w czasie wakacji były takie sytuacje, że jedne dzieci korzystały z basenów płacąc tylko złotówkę, a inne płaciły więcej. Rodzice mieli do mnie o to pretensje. Tłumaczyłem w czym rzecz i żeby nakłaniali swoich wójtów do sfinansowania tego wypoczynku. Widać, że oni też niewiele wskórali. Przecież to są naprawdę niewielkie pieniądze.

Wczoraj umowę taką podpisała gmina Osięciny.

O jakie pieniądze chodzi? Podczas dwóch miesięcy letnich wakacji z pływalni skorzystało ponad trzy tysiące dzieci z Radziejowa. Z gminy Radziejów - 1700 dzieci. Płacili złotówkę za godzinę pływania, a różnicę czterech złotych - dopłacały samorządy. W przypadku ferii te koszty będą znacznie niższe, bo i czas wypoczynku jest krótszy. Ponadto, podpowiada Henryk Gapiński, można skorzystać z pieniędzy, jakimi dysponują gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych.

- Rzeczywiście, to nie są wielkie pieniądze i jesteśmy w stanie sfinansować taki pomysł, rzecz w tym, że nie ma chętnych - twierdzi Stefan Śpibida, wójt gminy Dobre. - Robiliśmy rozeznanie w szkołach i nie było zainteresowanych. Dzieci z naszej gminy korzystają z basenów dwa razy w tygodniu. Na te lekcje dowozimy ich autobusami. W przypadku pojedynczych zgłoszeń w czasie ferii, gdyby takie były, trudno byłoby nam zorganizować transport. Ten zapewnić musieliby sami rodzice.

A może jednak znajdą się rodzice, nie tylko w gminie Dobre, którzy chcieliby w ferie przywozić swoje dzieci na baseny krytej pływalni?

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.