Justyna Wojciechowska-Narloch

Już za tydzień rozpoczyna się zimowa przerwa w szkołach. Podpowiadamy, jak zagospodarować czas dzieciom

Jednym z pomysłów na nadchodzące ferie są zabawy na lodzie. Młodym pasjonatom jazdy na łyżwach czy rolkach rodzice mogą wykupić tematyczne półkolonie. Fot. Grzegorz Olkowski Jednym z pomysłów na nadchodzące ferie są zabawy na lodzie. Młodym pasjonatom jazdy na łyżwach czy rolkach rodzice mogą wykupić tematyczne półkolonie. Te kosztują 490 zł od osoby za jeden tydzień zajęć
Justyna Wojciechowska-Narloch

Artystycznie, sportowo, intelektualnie - ferie spędzać można różnie. Oferta zajęć w Toruniu jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie

W zeszłym roku byliśmy ostatni w kolejności, w tym roku pierwsi. Wraz z uczniami z lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego nasi uczniowie 14 stycznia rozpoczynają ferie. Do szkoły wrócą dopiero 28 stycznia.

- Cieszą się dzieci, rodzice mniej. To w końcu oni muszą zapewnić swoim pociechom opiekę i atrakcje. W innym razie dzieciaki spędzą dwa tygodnie przed komputerami albo konsolami - mówi nam Iwona, mama 10-letniej Leny i o rok starszego Franka.

Atrakcje na godziny

Ferie to okres zdecydowanie mniej wyjazdowy niż wakacje. Większość zwolnionych ze szkolnych obowiązków uczniów zostaje w domach. Jak co roku bogatą ofertę zajęć różnego typu mieć będzie dla nich miasto. Czynne będą niektóre szkoły, baseny, boiska oraz lodowiska - te kryte i pod chmurką. Działać będą też placówki kultury oferujące uczniom warsztaty, zwiedzanie, zajęcia tematyczne. Wiele ofert będzie bezpłatnych, wystarczy aktualna legitymacja szkolna.

Ciekawie i niedrogo zapowiadają się warsztaty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Te przeznaczone dla dzieci od 5 lat dotyczyć będą Australii i sztuki Aborygenów, epoki lodowcowej i teatru. Dla trochę starszych, od siódmego roku życia zaplanowano podróż po najzimniejszych rejonach naszej planety, górską wyprawę oraz naukę plątania węzłów.

W ferie na dzieci czekać będzie też Centrum Sztuki Współczesnej. Placówka proponuje uczniom m.in. projektowanie nadruków na koszulki. Celem uczestników będzie samodzielnie przygotowanie projektów, które w efekcie końcowym będą przeniesione na tkaninę. Co za tym idzie, każdy z uczestników otrzyma T-shirt z samodzielnie przygotowanym projektem.

Opieka na dłużej

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.