Już za dwa tygodnie remont trzech ulic w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Agata Kozicka

Już za dwa tygodnie remont trzech ulic w Bydgoszczy

Agata Kozicka

W tym roku na modernizację ważnych ulic miasto wyda łącznie 12 mln zł. Na wydanie pierwszych 2,3 mln zł już rozstrzygnięto przetarg.

Rozstrzygnięty został pierwszy przetarg na wykonanie remontu trzech bydgoskich ulic. Wymieniona będzie nawierzchnia ul. Romanowskiej, także na odcinku ul. Szubińskiej i fragmentach ul. Fordońskiej. To kosztować będzie 2,3 mln zł.

W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na remonty ulic najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia”. Zaproponowało ono objęcie robót 5 letnią gwarancją i najkrótszy termin realizacji. Koszt prac na trzech wspomnianych wyżej ulicach firma oszacowała na 2,3 mln zł.

Nowy asfalt ułożony zostanie na ul. Romanowskiej. W ten sposób zadanie doskonale uzupełni powstający nowy układ dróg na osiedle Eskulapa.” - podaje ratusz na swojej stronie. „Na Fordońskiej równą nawierzchnię zyska północna jezdnia na odcinku od ul. Transportowej do Zakładów Zbożowych oraz jezdnia południowa od Oksywskiej do Kabla. Koleiny znikną również z odcinka Szubińskiej pomiędzy ul. ks. Schulza i wiaduktem (wylot z miasta).”

Prace mają rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja. W tym roku na modernizację ważnych ulic w Bydgoszczy zarezerwowanych jest 12 mln zł. Ogłoszone zostaną jeszcze przetargi na dwa pakiety remontów nawierzchni. Ulice zaplanowane do remontu w 2017 roku to: Fordońska, Szubińska, Romanowskiej, Smukalska, Jagiellońska, Wojska Polskiego, Dziatkiewicza, Sułkowskiego, Szpitalna, Bałtycka.

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! A teraz mam jeszcze w sferze moich zainteresowań Świecie, a właściwie cały, wielki powiat świecki. Od paru lat poznaję go. Spotkałam tu niesamowitych ludzi, otwartych, bardzo wymagających, także od siebie, pełnych pomysłów i energii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.