Już za dwa tygodnie remont trzech ulic w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Agata Kozicka

Już za dwa tygodnie remont trzech ulic w Bydgoszczy

Agata Kozicka

W tym roku na modernizację ważnych ulic miasto wyda łącznie 12 mln zł. Na wydanie pierwszych 2,3 mln zł już rozstrzygnięto przetarg.

Rozstrzygnięty został pierwszy przetarg na wykonanie remontu trzech bydgoskich ulic. Wymieniona będzie nawierzchnia ul. Romanowskiej, także na odcinku ul. Szubińskiej i fragmentach ul. Fordońskiej. To kosztować będzie 2,3 mln zł.

W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na remonty ulic najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia”. Zaproponowało ono objęcie robót 5 letnią gwarancją i najkrótszy termin realizacji. Koszt prac na trzech wspomnianych wyżej ulicach firma oszacowała na 2,3 mln zł.

Nowy asfalt ułożony zostanie na ul. Romanowskiej. W ten sposób zadanie doskonale uzupełni powstający nowy układ dróg na osiedle Eskulapa.” - podaje ratusz na swojej stronie. „Na Fordońskiej równą nawierzchnię zyska północna jezdnia na odcinku od ul. Transportowej do Zakładów Zbożowych oraz jezdnia południowa od Oksywskiej do Kabla. Koleiny znikną również z odcinka Szubińskiej pomiędzy ul. ks. Schulza i wiaduktem (wylot z miasta).”

Prace mają rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja. W tym roku na modernizację ważnych ulic w Bydgoszczy zarezerwowanych jest 12 mln zł. Ogłoszone zostaną jeszcze przetargi na dwa pakiety remontów nawierzchni. Ulice zaplanowane do remontu w 2017 roku to: Fordońska, Szubińska, Romanowskiej, Smukalska, Jagiellońska, Wojska Polskiego, Dziatkiewicza, Sułkowskiego, Szpitalna, Bałtycka.

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! I wprawdzie ciągle coś drażni mnie w Bydgoszczy, widzę, że czegoś tu brakuje, że czasem wkurza mnie, że tutaj "para idzie w gwizdek", to z końca świata wrócę i tak do Bydgoszczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.