Już po raz trzeci amatorsko grano w Smólniku w badmintona

Czytaj dalej
Fot. Wanad
Marcin Gołembiewski

Już po raz trzeci amatorsko grano w Smólniku w badmintona

Marcin Gołembiewski

W hali sportowej w Smólniku odbył się III Turniej Badmintona Amatorów Smólnik Cup 2016. W turnieju rywalizowało 51 zawodników.

- Podczas turnieju rozegrano 80 spotkań. Mecze odbywały się w przyjacielskiej atmosferze mimo, że walczono o puchary i medale ufundowane przez wójta gminy Włocławek Ewę Braszkiewicz i Uczniowski Klub Sportowy „START” Smólnik oraz Zespół Szkół w Smólniku - powiedział Andrzej Kłódkowski, organizator zmagań. - Turniej ten był również doskonałą okazją do nauki dla młodych adeptów badmintona, ponieważ w turnieju startowali też zawodnicy, którzy grali w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w II lidze badmintona, reprezentując Włocławek w barwach TKKF Relaks.

W turnieju, w poszczególnych kategoriach wiekowych najlepszymi okazali się:

Dziewczynki:

Kobiety:

Chłopcy:

Mężczyźni:

Mężczyźni +40 lat:

.

Dodajmy, iż turniej poprzedzony był zajęciami badmintona prowadzonymi przez pierwszy tydzień ferii dla wszystkich chętnych, którzy chcieli spróbować tej dyscypliny sportu.

- Dla jednych była to doskonała okazja do poznania badmintona, a dla innych okazja do podniesienie swoich umiejętności. Przez tydzień skorzystało z tej możliwości ponad sto osób. Zapraszam na następne turnieje badmintona. Najbliższy odbędzie się już 12 lutego . Będzie to II Walentynkowy Turniej Mikstów - dodał Kłódkowski, prezes UKS Start, który pod numerem telefonu 785-474-000 udziela szczegółowych wszelkich informacji na ten temat.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.