Już nie mieszka pod urzędem. Nasz Reks znalazł nowy dom

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Już nie mieszka pod urzędem. Nasz Reks znalazł nowy dom

Dariusz Nawrocki

Po artykule w „Pomorskiej” z urzędnikami w Złotnikach Kujawskich skontaktował się mieszkaniec Broniewa. Zabrał psa do siebie.

- Reksa nie ma już pod urzędem. Ktoś go zabrał - wyznaje w rozmowie telefonicznej pani Justyna, mieszkanka Złotnik Kujawskich, która zainteresowała nas tą sprawą. Jest trochę zaniepokojona. Jak zwykle odwiedziła Reksa. Chciała go na karmić i napoić, ale w budzie psa już nie było.

Postanowiliśmy skontaktować się z urzędnikami. Wójt Witold Cybulski nas ubiegł. Wysłał maila o takiej treści: „Informuję, że po Waszej publikacji pies Reks znalazł nowego właściciela w miejscowości Broniewo. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc”.

- Cieszymy się, że Reks znalazł nowy dom. Zawsze to lepiej niż schronisko - wyznaje w rozmowie z „Pomorską”. Sprawy związane z poszukiwaniem schroniska dla gminy również posunęły się do przodu. - Znaleźliśmy je w Wielkopolsce, dokładnie w Rybowie, niedaleko Gołańczy. Jesteśmy na etapie negocjowania umowy. Myślę, że w ciągu tygodnia sprawa zostanie zakończona - zdradza wójt.

Pani Justyna (imię na jej prośbę zostało zmienione) wyznaje, że cieszy się z takiego obrotu sprawy. Zdradza nam jednak, że już zaczyna tęsknić za Reksem. Przyzwyczaiła się do tego psa.

- Mam nadzieję, że poszedł w dobre ręce i będzie miał tam lepiej niż w Złotnikach - wyznaje.

Przypomnijmy: Reks przez pół roku mieszkał w budzie przy urzędzie, gdzie gmina zorganizowała prowizoryczne przytulisko. Stało się tak, gdyż urząd bezskutecznie poszukiwał schroniska, z którym mógłby podpisać stałą umowę na odbiór bezpańskich zwierząt. Pani Justyna wcześniej przyjęła pod swój dach trzy pieski z przytuliska. Dla kolejnego nie miała już miejsca. Dlatego codziennie go odwiedzała. W końcu o wszystkim opowiedziała „Pomorskiej”.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.