Łukasz Koleśnik

Już można robić prawko w Gubinie

Wygodnie i blisko domu. Zdawanie na prawo jazdy nigdy nie było tak proste. W Gubinie można podchodzić do egzaminu na kat. AM. Fot. Moto-Wiwa Wygodnie i blisko domu. Zdawanie na prawo jazdy nigdy nie było tak proste. W Gubinie można podchodzić do egzaminu na kat. AM.
Łukasz Koleśnik

Pierwsze jazdy młodzież ma już za sobą. Wkrótce odbędą się pierwsze egzaminy na prawo jazdy kat. AM w Gubinie.

Zielonogórski WORD oraz szkoły jazdy od dawna starały się o to, aby w miastach zdawać egzaminy praktyczne na motorowery i motory. Choć w sprawie tego drugiego wciąż toczą się rozmowy, to do kategorii AM można śmiało podchodzić w Gubinie oraz innych miastach w Lubuskiem. - Kiedyś można było zrozumieć, że niektórzy mają do WORD-u daleko, że jest drogo. Wiele osób rezygnowało i jeździło bez dokumentów. Teraz nie ma żadnego uzasadnienia, żeby jeździć bez uprawnień. Dzięki ostatnim zmianom zdanie kat. AM jest łatwiejsze i wygodne - mówi Rafał Gajewski, dyrektor zielonogórskiego WORD.

Osoba, która chce uzyskać tego typu prawo jazdy zgłasza się do ośrodka szkolenia. Tam przechodzi pięć godzin nauki teorii oraz taką samą ilość praktyki. Później egzaminy. Ten teoretyczny trzeba zdać w siedzibie WORD, ale praktyczny można już w mieście. W Gubinie pierwsze jazdy mają już za sobą

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.