Jutro rusza Bydgoski Festiwal Nauki. Zerknij do programu

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Jutro rusza Bydgoski Festiwal Nauki. Zerknij do programu

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Przez trzy dni możemy się wiele nauczyć, ale też doskonale bawić. Wybierzcie coś dla siebie! Podpowiadamy, co jest do wyboru.

Jutro o godz. 17 w Chojnickim Centrum Kultury inauguracja imprezy, a po oficjalnych przemówieniach o godz. 17.30 obejrzymy spektakl „Ferdydurke” w wykonaniu licealistów z Zespołu Szkół. O godz. 18.30 w podziemiach kościoła gimnazjalnego prelekcję o regionaliście Natanielu Benwitzu wygłosi Paweł Piotr Mynarczyk z ChTPN.

W czwartek w ramach ścieżki humanistycznej od godz. 9 do 12 w muzeum wszystko o bursztynowym szlaku, w CE-W od godz. 11 warsztaty filozofii edukacji, w II LO o godz. 13 o tym, jak zostać literackim detektywem.

Ścieżka medyczna to o godz. 9 w Zespole Szkół warsztaty nordic walking, w CE-W od godz. 10 - zasady udzielania pierwszej pomocy, w Technikum nr 2 od godz. 11 - jak jeść smacznie i zdrowo, od godz. 14 w Medyczno-Społecznym Zespole Szkół Licealnych - o profilaktyce po mastektomii, od godz. 18.10 w bibliotece wykład o płodności.

Ścieżka nauk ścisłych: godz. 8 w Zespole Szkół o naukach przyrodniczych i naukowcach, od godz. 9 - o kreatywnym myśleniu przestrzennym, w II LO - o godz. 9 wykład o chemii w probówce, od godz. 9 w Zespole Szkół o świecie słowa i eksperymentu, od godz. 10 - czworościan i co dalej. Od godz. 12 w II LO - prezentacje, eksperyment, doświadczenia.

Ścieżka społeczna: w bursie cykl o ćwiczeniach i myśleniu - godz. 9, w II LO - o godz. 9 nastolatek nie jest bezkarny, w Technikum nr 2 - logistyczne drzwi otwarte, o godz. 16 w bibliotece wykład burmistrza o rozwoju Chojnic, o godz. 17 prezentacja nowej książki prof. Jacka Knopka, o godz. 21 w podziemiach wykład o prawach człowieka.

O atrakcjach na piątek napiszemy wkrótce.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.