Jutro premiera spektaklu Mikrokosmos

Czytaj dalej
Fot. archiwum GOK
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Jutro premiera spektaklu Mikrokosmos

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Jutro i w sobotę w GOK będzie można zobaczyć efekty dwutygodniowej pracy dzieci i instruktorów nad spektaklem Mikrokosmos.

Na Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie realizuje projekt pn. „Nasz mikrokosmos“. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości prawie 40 tys. zł. Wcześniej realizowano projekt „Lokomotywa“ i rok temu „Na morza dnie“.

Tegoroczna edycja zagląda do świata owadów. Uczestnicy warsztatów, 33-osobowa grupka dzieci i młodzieży podjęła się ciężkiej i odpowiedzialnej, ale też i przyjemnej pracy nad stworzeniem wyjątkowego spektaklu. Animatorzy grup są zarówno artystami, jak i doświadczonymi pedagogami edukacji artystycznej pracującymi najnowszymi metodami. Zajmują się kreowaniem autorskich działań. Warsztaty trwały od 13 lipca, a efekty będzie można zobaczyć już jutro. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć będzie świat owadów. Uczestnicy warsztatów pracowali w trzech grupach: teatralnej, operatorsko-dziennikarskiej i plastyczno-scenograficznej. Podczas zajęć dowiedzieli się, że stworzenia mieszkające w przydomowym trawniku i ogrodzie są fascynujące i warte poznania, a interesujące tematy są dosłownie ukryte w trawie - wystarczy się pochylić, zajrzeć, patrzeć i obserwować.

Premiera przedstawienia w GOK-u jutro o godz. 18 i w sobotę również pokaz o godz. 18. - Zapraszamy. To będzie bardzo ciekawe widowisko. Uczestnicy napracowali się, ale warto było, bo efekty są - mówi Barbara Piasecka, szefowa GOK w Gostycynie. - W sobotę będzie także podsumowanie całego projektu i wręczenie dyplomów.

Projekt „Lato w Teatrze“ ogłoszony był przez ministerswo kultury, a organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. To już trzeci projekt dofinansowany w ramach tego programu. - Świetny projekt i mieliśmy tyle chętnych, że musieliśmy ograniczyć nabór - dodaje Piasecka. - Niestety, nie dało się wszystkich przyjąć.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.