Jutro na Rynku w Nakle smaki świąt oraz gość z dalekiej Laponii

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Adam Lewandowski

Jutro na Rynku w Nakle smaki świąt oraz gość z dalekiej Laponii

Adam Lewandowski

Już jutro, nie jak w zeszłym roku w Nakielskim Ośrodku Kultury, ale po raz pierwszy na Rynku pojawi się Święty Mikołaj! Od godz. 10.

Jutro od godz. 10 na nakielskim Rynku rozpocznie się jubileuszowy - 2015-12-04. To także okazja, by nabyć wiele oryginalnych, niepowtarzalnych wyrobów, które znakomicie posłużą jako wyjątkowy upominek.

W sobotę będzie można odwiedzić stoiska, na których znajdą się witraże, stroiki świąteczne, wyroby z filcu, koronki, frywolitki, haft, decoupage, maskotki szyte ręcznie. Nie zapomniano również o stoiskach z potrawami i innymi wyrobami. Będą więc także ryby, pierogi, grzaniec, pierniki, i przepyszne ciasto. Imprezie będą towarzyszyły warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. Stowarzyszenie Krajna zaprezentuje płytę z utworami z regionu. Tegoroczny festiwal będzie także okazją, by zaprezentować specjalne domki jarmarczne, które zakupił Nakielski Ośrodek Kultury. Te domki w grudniu będą nieodłącznym elementem Rynku.

Każdy z odwiedzających będzie miał okazję wziąć udział w konkursie dla publiczności, w którym rozlosowana zostanie nagroda ufundowana przez burmistrza Nakła.

O godzinie 15 przewidziane jest rozstrzygnięcie corocznego konkursu „Moja opowieść wigilijna” dla uczniów z terenu naszego powiatu. Partnerem festiwalu jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk.

Częstym gościem festiwalu będzie pewien gość z dalekiej Laponii, który będzie wręczał dzieciom nie tylko słodycze, także bilety do kina...

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.