Jutro na Rynku w Nakle smaki świąt oraz gość z dalekiej Laponii

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Adam Lewandowski

Jutro na Rynku w Nakle smaki świąt oraz gość z dalekiej Laponii

Adam Lewandowski

Już jutro, nie jak w zeszłym roku w Nakielskim Ośrodku Kultury, ale po raz pierwszy na Rynku pojawi się Święty Mikołaj! Od godz. 10.

Jutro od godz. 10 na nakielskim Rynku rozpocznie się jubileuszowy - 2015-12-04. To także okazja, by nabyć wiele oryginalnych, niepowtarzalnych wyrobów, które znakomicie posłużą jako wyjątkowy upominek.

W sobotę będzie można odwiedzić stoiska, na których znajdą się witraże, stroiki świąteczne, wyroby z filcu, koronki, frywolitki, haft, decoupage, maskotki szyte ręcznie. Nie zapomniano również o stoiskach z potrawami i innymi wyrobami. Będą więc także ryby, pierogi, grzaniec, pierniki, i przepyszne ciasto. Imprezie będą towarzyszyły warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. Stowarzyszenie Krajna zaprezentuje płytę z utworami z regionu. Tegoroczny festiwal będzie także okazją, by zaprezentować specjalne domki jarmarczne, które zakupił Nakielski Ośrodek Kultury. Te domki w grudniu będą nieodłącznym elementem Rynku.

Każdy z odwiedzających będzie miał okazję wziąć udział w konkursie dla publiczności, w którym rozlosowana zostanie nagroda ufundowana przez burmistrza Nakła.

O godzinie 15 przewidziane jest rozstrzygnięcie corocznego konkursu „Moja opowieść wigilijna” dla uczniów z terenu naszego powiatu. Partnerem festiwalu jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk.

Częstym gościem festiwalu będzie pewien gość z dalekiej Laponii, który będzie wręczał dzieciom nie tylko słodycze, także bilety do kina...

Adam Lewandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.