Jutro biegacze opanują Bydgoszcz. Szykuje się sporo zmian w organizacji ruchu w centrum

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski/archiwum
Mateusz Mazur

Jutro biegacze opanują Bydgoszcz. Szykuje się sporo zmian w organizacji ruchu w centrum

Mateusz Mazur

W związku z zawodami „Bydgoszcz na start” kilka ulic zostanie zamkniętych. Impreza ma potrwać mniej więcej trzy godziny.

Co roku nasze miasto organizuje szereg zawodów dla biegaczy, które przyciągają mnóstwo sympatyków spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nie inaczej jest teraz. Po krótkim, 5-kilometrowym biegu urodzinowym czeka nas kolejna impreza - „Bydgoszcz na start”. Gotowość do udziału w zawodach wyraziło niemal 1000 uczestników nie tylko z całego województwa kujawsko-pomorskiego, ale też różnych zakątków Polski.

Trasa biegu będzie miała długość 10 kilometrów i będzie wiodła głównymi ulicami osiedla Leśnego, Bielaw i Śródmieścia. Dlatego dla kierowców szykują się spore zmiany. Niektóre ulice na czas trwania zawodów będą całkowicie nieprzejezdne. Natomiast już dzisiaj w kilku miejscach pozostawienie swojego auta będzie niemożliwe.

Dzisiaj od godziny 17 zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał m.in. na al. Mickiewicza (od Paderewskiego do placu Weyssenhoffa), ul. Staszica, Reymonta, Markwarta i Dwernickiego na odcinku od Gdańskiej do Sułkowskiego. Zakazy będą obowiązywały do zakończenia biegu (mniej więcej godziny 14).

Natomiast jutro policja i straż miejska na czas trwania zawodów całkowicie zamknie dla ruchu pojazdów ulice Dwernickiego (od Gdańskiej do Sułkowskiego), ulicę Sułkowskiego (od Dwernickiego do Modrzewiowej) oraz al. Powstańców Wielkopolskich (od al. Wyszyńskiego do placu Weyssenhoffa).

W niektórych miejscach wyłączone zostaną także pasy ruchu. Dotyczy to między innymi al. Wyszyńskiego (skrajne pasy ruchu od ul. Armii Krajowej do al. Powstańców Wlkp. w obie strony). Na placu Weyssenhoffa (wewnętrzne pasy ruchu na północnej jezdni), al. Mickiewicza (wewnętrzne pasy ruchu na jezdni północnej od placu Weyssenhoffa do ul. Paderewskiego), ul. Paderewskiego (pas ruchu po wschodniej stronie jezdni), ul. Staszica (pas ruchu po wschodniej stronie jezdni), ul. Reymonta (pas ruchu po północnej stronie jezdni), ul. Markwarta (pas ruchu po północnej stronie jezdni).

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.