Jutro będzie się działo! Piknik na Dzień Ziemi, wyprawa rowerowa i jeszcze Noc w Muzeum

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Jutro będzie się działo! Piknik na Dzień Ziemi, wyprawa rowerowa i jeszcze Noc w Muzeum

Janina Waszczuk

Początek imprez od godz. 11, zakończenie o 22. Zaplanujcie dobrze czas. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie przegapcie takiej okazji.

Takie soboty, gdy od rana do wieczora coś się dzieje, nieczęsto się trafiają. A jutro właśnie tak będzie i na każdą imprezę warto zajrzeć. Będą konkursy z nagrodami, edukacja ekologiczna, medyczna i nie tylko. Będzie można rozruszać kości z kijkami lub na rowerze.

Proponujemy zacząć od początku, najpierw iść na piknik organizowany przez Tucholski Park Krajobrazowy w parku za urzędem, tam początek o godz.11. Na konkurs wystylizujcie swój rower i siebie. Pozwiedzajcie stoiska edukacyjne, ekologiczne, weźcie zużyte baterie lub butelki plastikowe, to za odpowiednią liczbę dostaniecie krzaczki.

Następnie o godz. 16 proponujemy udać się do Rudzkiego Mostu na wyprawę pieszo-rowerową „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą“. Uwaga! Tam do wygrania atrakcyjne nagrody. Zapiszcie się i weźcie udział w konkursie.

- Zapraszamy. Pieszych poprowadzi mistrzyni Justyna Zawiszewska, a na rowerach będziemy podziwiać piękne Bory - zachęca burmistrz Tadeusz Kowalski. - Będą nagrody.

Na koniec, gdy złapiecie oddech po pikniku i wyprawie, wpadnijcie o godz. 19 do muzeum. Tam poznacie historię medycyny w Borach Tucholskich. Dowiecie się m.in., jak oczyścić organizm ziołami i sokami, a będzie można porozmawiać też z lekarzami. Pobyt w muzeum umili występ kabaretu „Sanatorium“ z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Zapraszamy, muzealne mury w świetle księżyca są interesujące - zachęca Wioleta Chabowska.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.