Dominik Fijałkowski

Jury ocenia młode gitarowe talenty

Wczoraj konkursowe utwory zagrał m. in. widoczny na zdjęciu Juliusz Warszawski, uczeń ZP Szkół Muzycznych w Warszawie. Fot. Dominik Fijałkowski Wczoraj konkursowe utwory zagrał m. in. widoczny na zdjęciu Juliusz Warszawski, uczeń ZP Szkół Muzycznych w Warszawie.
Dominik Fijałkowski

Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu jest miejscem zmagań młodych muzyków uczestniczących w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego Centrum Edukacji Artystycznej.

Przesłuchania rozpoczęły się wczoraj i potrwają do jutra. Ogółem zaprezentuje się 27 młodych gitarzystek i gitarzystów, uczniów szkół muzycznych działających w różnych częściach Polski. Każdy z muzyków wykonuje podczas konkursowego recitalu od 4 do 6 utworów.

Występy ocenia jury składające się z wybitnych pedagogów muzyków. Są to: dr Ryszard Bałauszko, prof. Piotr Zaleski, prof. Tomasz Zawierucha, dr hab. Jan Labant i dr hab. Machał Nagy.

Dzisiejsze przesłuchani rozpoczną się o godz. 10 i z przerwami potrwają do godz. 19. Jutro początek przesłuchań o godz. 9. Na godz. 13.30 zaplanowano natomiast ogłoszenie wyników i koncert laureatów.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.