Juniorzy WTW Włocławek wystąpią w mistrzostwach świata

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabruidziński
Marcin Gołembiewski

Juniorzy WTW Włocławek wystąpią w mistrzostwach świata

Marcin Gołembiewski

Dwaj 17-letni juniorzy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego wystąpią w mistrzostwach świata 2016 w Rotterdamie.

Nominacje na zawody w Holandii, które rozegrane w dniach 24-28 sierpnia, w ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odebrali Fabian Barański i Tomasz Budzyński.

Polska w mistrzostwach świata juniorów wystawi tylko jedenastoosobową ekipę. W czterech konkurencjach: w jedynce juniorów (popłynie na niej Fabian Barański), czwórce bez sternika juniorów (z Tomaszem Budzyńskim) oraz w czwórce bez sterniczki juniorek i dwójce bez sterniczki juniorek.

- To na pewno skromna reprezentacja. Nasi zawodnicy przepracowali bardzo mocno ponad czterotygodniowe zgrupowanie w Wałczu. Wyjeżdżamy do Rotterdamu w dobrej formie. Chcemy tam zaprezentować się z jak najlepszej strony i rozegrać dobre wyścigi. Pierwsze starty eliminacyjne naszych reprezentantów już w środę 24 sierpnia - powiedział Krzysztof Ga-bryelewicz, trener zawodników WTW.

Niedawno zawodnicy WTW Włocławek rywalizowali na jeziorze Gopło w Kruszwicy w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wystąpiło ośmiu wioślarzy: w dwójce podwójnej juniorów młodszych i czwórce podwójnej juniorów młodszych. Najlepiej zaprezentowała się dwójka podwójna: Bartosz Jarzembowski, Mateusz Nowakowski, która zajęła piąte miejscu. W tej samej konkurencji Łukasz Żmu-dziński i Grzegorz Ziółkowski uplasowali się na ósmym lokatę, a Marcin Ostrowski i Szymon Niedzielski sklasyfikowano zostali na 15. pozycji.

- Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja w czwórkach podwójnych juniorów młodszych, gdzie liczyliśmy na medalowe miejsce czwórki płynącej. Niestety, mimo ambitnej walki ostatecznie skończyli rywalizację na szóstej pozycji - powiedział trener Gabryelewicz.

Czwórkę reprezentowali: Mateusz Nowakowski, Bar-tosz Jarzembowski, Łukasz Żmudziński i Grzegorz Ziółkowski. Druga osada WTW w składzie: Marcin Ostrowski, Szymon Niedzielski, Wiktor Jakubas, Damian Burghard uplasowała się na dziewiątym miejscu.

- Warto dodać, że w tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży była wyjątkowo mocno obsadzona. Startowało ponad 350 dziewcząt i chłopców z roczników 2000-2001. Na tle tak mocno obsadzonej imprezy, lokaty wywalczone przez naszych zawodników należy uznać za satysfakcjonujące, choć lekki niedosyt pozostał - podsumował Paweł Lewandowski z zarządu WTW, które powoli kończy letni sezon 2016.

W tym roku włocławscy wioślarze wywalczyli w sumie pięć medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Złote medale w mistrzostwach Polski juniorów (zawody w Poznaniu) zdobyli Fabian Barański (w jedynkach), dwójka bez sternika Miłosz Baranowski - Tomasz Budzyń-ski. srebrny wywalczyła dwójka podwójna Kamil Kurowski - Bartosz Jędrzejewski, a brązowy czwórka podwójna: Kamil Jóźwiak, Tomasz Budzyński, Bartosz Jędrzejewski i Kamil Kuro-wski. Natomiast na trzecim miejscu w mistrzostw Polski młodzików (Kruszwica) uplasowała się dwójka podwójna: Magdalena Szprengiel - Ewelina Rosińska.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.