Julian Rydzkowski razy dwa? W ratuszu nie wykluczają repliki ławeczki z parku 1000-lecia

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Julian Rydzkowski razy dwa? W ratuszu nie wykluczają repliki ławeczki z parku 1000-lecia

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Czy wybitny regionalista będzie witał przechodniów także przy muzeum w Chojnicach? Taka opcja rysuje się na horyzoncie po liście Kazimierza Ostrowskiego.

Dyskusja o lokalizacji ławeczki z wybitnym regionalistą i twórcą muzeum w Chojnicach trwa już dłuższy czas. Ostatnio podjął ją na forum rady Kazimierz Jaruszewski, przekonując, że tak znamienitemu obywatelowi należy się inne miejsce, bliżej centrum i bliżej placówki, którą stworzył. Bo nie ma co ukrywać - w parku 1000-lecia Rydzkowski „siedzi” z dala od głównego spacerowego traktu.

Do żadnych konkluzji nie doszło. Teraz dyskusja rozpocznie się pewnie na nowo, a to za sprawą listu honorowego obywatela Chojnic Kazimierza Ostrowskiego, który podnosi tę samą argumentację, co radny Jaruszewski i przytacza ponadto przykłady z innych miast, gdzie podobne ławeczki z pisarzami czy innymi wybitnymi przedstawicielami danej miejscowości zdobią raczej najbardziej eksponowane miejsca.

- Podzielam ten pogląd, że Rydzkowskiego byłoby lepiej umieścić przy muzeum - komentuje burmistrz Arseniusz Finster.

Ale nie ma zamiaru przenosić ławeczki. A więc co? - Nie wiem, może pojawi się druga - mówi. - Spróbujemy znaleźć jakiś kompromis. Może będzie i tu, i tu...

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.