Jubileuszy ci u nas dostatek. Świętujmy!

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
s

Jubileuszy ci u nas dostatek. Świętujmy!

s

Pierwszą jaskółką, zwiastującą, że obecny rok będzie czasem szczególnym dla nadwiślańskiego uzdrowiska był kalendarz z dawnymi pocztówkami przed-stawiającymi Ciechocinek.

Na jego okładce wymieniono sześć rocznic. Nie byle jakich: 180-lecie uzdrowiska, 100-lecie nadania praw miejskich, 130-lecie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, 110-lecie Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka, 70-lecie Liceum Ogólnokształcącego.

To najważniejsze, bo są jeszcze inne, jak choćby 125-lecie Teatru Letniego, 45-lecie najstarszego ciechocińskiego festiwalu „Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej”, 20-lecia dwóch innych znanych i promujących uzdrowisko festiwali: Piosenki i Kultury Romów oraz Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne”. A gdy dotknąć niektórych instytucji, wysypią się z nich kolejne okrągłe rocznice. Wystarczy wspomnieć o 25-leciu Pracowni Rysunku i Malarstwa w Miejskim Centrum Kultury czy pięciolecie Uniwersytetu dla Aktywnych. Jest co świętować, więc już od tygodni rozmaite gremia debatują, jak zrobić to najlepiej. Ma być godnie, kolorowo, radośnie i w miarę różnorodnie. Zapowiada się, że będzie.

- Nasze obchody jubileuszy zgodził się objąć honorowym patronatem pan Andrzej Duda, Prezydent RP - informował z dumą na styczniowej sesji burmistrz Leszek Dzierżewicz.

Na początek (27 bm.) będzie uroczysta sesja rady miejskiej w Teatrze Letnim, z udziałem gości z kraju i zagranicy. Po obradach zwieńczonych koncertem na placu po spalonym Hotelu Mullera zostanie otwarta wystawa pod hasłem „180 lat! Ciecho-cinek uzdrawia potężnie”, a w parku Zdrojowym pojawi się Drzewko Jubileuszowe.

Pierwszego maja uzdrowisko powróci do przedwojennych tradycji, gdy tego dnia paradą otwierano „sezon kuracyjny”. Barwny korowód pieszych, pojazdów i koni ma sunąć ulicami na stadion, na piknik z koncertami i nocną dyskoteką.

Muzyki nie zabraknie, bo koncertów i festiwali aż do zimy będzie moc. Obok nich będą: Kongres Mediów Polskich i Kongres Uzdrowisk Polskich, konferencje naukowe, spotkania, odsłonięcia gwiazd w Ciechocińskiej Alei Sław i wiele innych atrakcji. Będzie się działo! Wniosek? Trzeba zarezerwować czas, by wpaść choć na dzień do Ciechocinka.

s

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.