Jordanki ponownie docenione

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Jordanki ponownie docenione

Joanna Maciejewska

Obiekt zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Bryła Roku 2015”. Konkurował z dziewięcioma budynkami powstałymi w 2015 roku.

Toruńskie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Bryła Roku 2015, przyznawanym przez poświęcony architekturze serwis Bryla.pl.

Jury, w skład którego weszli m. in. wybitni architekci, doceniło rozmach oraz twórcze nawiązanie do ceglanej historii Torunia, a także walory funkcjonalne obiektu, w tym akustykę sali koncertowej.

CKK Jordanki cieszy się również uznaniem osób odwiedzających portal Bryla.pl. W głosowaniu internautów uzyskało drugą lokatę . W tym rankingu na pierwszym miejscu znalazło się Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Od 12 d0 15 maja mieszkańcy i turyści będą mieli okazję zwiedzić obiekt oraz uczestniczyć w kilku bezpłatnych wydarzeniach.

Wejściówki można będzie odbierać w kasie w godzinach od 14 do 17.

4 maja rozdawane będą wejściówki na koncert Sławka Wierzchowskiego i Nocnej Zmiany Bluesa (13 maja o godz. 14 i 17). 5 maja można otrzymać zaproszenie na otwartą próbę TOS (14 maja o godz. 10). Natomiast 6 maja rozprowadzane będą wejściówki na Koncert Prezydencki, który odbędzie się 15 maja o godz. 18 w ramach 23. Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.