Jeziorak tworzy historię

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Jan Szczutkowski

Jeziorak tworzy historię

Jan Szczutkowski

Działalność Klubu Sportowego Jeziorak Żnin jest związana głównie z organizowaniem życia sportowego wśród dzieci i młodzieży. I tak od 20 lat.

Dwie dekady Jezioraka Żnin to niezbyt wiele w porównaniu z innymi klubami, m.in. miejscową Pałuczanką, czterokrotnie starszą. Tym niemniej w ciągu tych lat Jeziorak dobrze wpisał się w krajobraz pałuckiego sportu. Tworzy piękną kartę.

Wizytówką klubu jest piłka nożna. Kibice kojarzą Jezioraka przede wszystkim z młodymi adeptami tej najpopularniejszej dyscypliny. W klubie, kierowanym przez Jacka Krysztofiaka, trenują dzieci od 5 do 13 lat. Kadrę szkoleniową w młodzikach, orlikach i dwóch szkółkach, tworzą: Jerzy Krynicki - trener I klasy, Mariusz Kolasiński - trener II klasy i Robert Krynicki - instruktor.

Żacy na 1. miejscu

- W naszym klubie w zajęciach uczestniczy około 120 dzieci w 6 grupach wiekowych - informuje Robert Krynicki. Jego zespół - żaków - w rozgrywkach mistrzowskich (grupa IV) zajmuje po jesiennej rywalizacji 1. miejsce w tabeli, wyprzedzając drużyny UKS Barcin, Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko i Pogoni Mogilno. Na ten sukces zapracowali: Wojciech Popiołek, Hubert Zdrojewski, Wiktor Chu-tek, Wojciech Dojas, Mikołaj Kuszyński, Bartłomiej Strzelewicz, Jakub Małecki, Igor Cichoń, Kacper Konarski, Hubert Senoebuch, Nikodem Nowak, Wiktor Domagała, Mateusz Najzer, Kacper Konopacki, Dawid Szulc, Dominik Grajek, Mateusz Dolata i Tymoteusz Chojecki. Natomiast młodzicy na półmetku rozgrywek uplasowali się na 4. pozycji.

Warto skorzystać

Prowadzone od podstaw szkolenie dzieci stwarza doskonale podwaliny do zbudowania silnej piłki w Żninie. Szkoda, że tej szansy miejscowi działacze nie wykorzystują. Gdyby tak było, to Pałuczanka nie zostałaby wycofana z rozgrywek seniorów. A nastąpiło to w sezonie 2014/2015.

W trakcie uroczystości jubileuszowej sprawozdanie obrazujące dotychczasową działalność, wygłosił prezes zarządu Jacek Krysztofiak. Wspomniał m.in. o organizowaniu imprez o zasięgu gminnym, wojewódzkim i międzynarodowym.

Jeziorak utrzymuje kontakty z klubami w Veseli (Czechy), Malacky (Słowacja) i Albertirsa (Węgry).

- Cieszymy się z licznych sukcesów młodych piłkarzy oraz z realizacji wielu zadań z rodzicami - powiedział prezes.

Były też podziękowania za pomoc przy organizacji imprez.

Nie zabrakło nagród

Podniosłym momentem było wyróżnienie działaczy i szkoleniowców. Kazimierz Jańczak, członek zarządu KPZPN, uhonorował Jerzego Krynickiego złotą honorową odznaką PZPN „Za znaczące osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej i w działalności na rzecz podnoszenia jej poziomu”. Srebrne odznaki otrzymali: Jacek Krysztofiak, Henryk Pawlaczyk i Mariusz Kolasiński, a honorowe odznaki KPZPN: złote - Irena Starczewska, Marian Nowakowski i Bogusław Senska, srebrne - Marian Napierała, Mariusz Nowicki, Sławomir Kapuściński i Marcin Szczekot. Były też wyróżnienia dla zawodników, a chłopcy i dziewczęta, którzy zakończyli piłkarską przygodę w Jezioraku otrzymali pamiątkowe statuetki.

Jan Szczutkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.