Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Jeżdżą po asfalcie, a nie po dziurach

Ul. 27 Stycznia po przebudowie robi wrażenie. Są chodniki, parkingi. Jest ścieżka rowerowa. Wiosną ma być też pas zieleni. Fot. Aleksander Knitter Ul. 27 Stycznia po przebudowie robi wrażenie. Są chodniki, parkingi. Jest ścieżka rowerowa. Wiosną ma być też pas zieleni.
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Nowe nawierzchnie asfaltowe, chodniki, parkingi i ścieżka rowerowa, pojawiły się na dwóch ulicach - 27 Stycznia i Komierowskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Zakończył się ostatecznie remont obu tych traktów. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Całość kosztowała 2 mln 450 tys. zł, z czego połowę stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa. Wcześniej oba te odcinki były mocno zniszczone. Nawierzchnia nie nadawała się nawet do bieżących napraw. Odwodnienie też wymagało remontu. Po zrealizowaniu inwestycji, ta część miasta zmieniła się nie do poznania.

- Pojawiły się nowe nawierzchnie asfaltowe, bezpieczne przejścia dla pieszych, chodniki i ścieżka rowerowa - mówi Waldemar Stupałkowski, burmistrz Sępólna. - Dodatkowo w tym rejonie powstały też 33 nowe miejsca postojowe. Wcześniej, mieszkańcy parkowali swoje pojazdy na ulicy. Teraz są tam bezpieczne parkingi, oddzielone od ciągu komunikacyjnego.

Prace nad przebudową obu ulic trwały pięć miesięcy. Dokończenie inwestycji zajęło wykonawcy więcej czasu niż przewidywano w zawartej umowie. Ale teraz cała infrastruktura jest już udostępniona dla ruchu. Z pewnością jest ładniej, choć niektórzy, o czym już pisaliśmy, są zdania, że trakt jest zbyt wąski. Schetynówka jest więc już właściwie gotowa, choć zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”, jaką jest zieleń miejska.

O tej porze roku nie ma co mówić o pracach ogrodniczych, ale, jak zapewniają w ratuszu, zieleń będzie na wiosnę.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.