Jeszcze w tym roku dworce w Bydgoszczy będą gotowe

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Jeszcze w tym roku dworce w Bydgoszczy będą gotowe

Mateusz Mazur

Kończy się przebudowa bydgoskich dworców PKP w ramach realizacji BiT City. W grudniu całość ma zostać udostępniona.

Modernizacja stacji na Błoniu, Bielawach oraz osiedlu Leśnym rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Inwestycje prowadzone są w ramach realizacji kończącego się już projektu BiT City. Poza wspomnianymi dworcami powstała też linia tramwajowa do Fordonu, a w niedalekiej przyszłości otwarty zostanie również Punkt Obsługi Podróżnych w Solcu Kujawskim.

Przedstawiciele ratusza, drogowców oraz władz województwa podsumowali już to, co udało się do tej pory zrealizować.

- Naszym celem jest przede wszystkim zwiększenie liczby pasażerów transportu szynowego - przekonuje Mirosław Kozłowicz, wiceprezydent Bydgoszczy.

Prace na trzech bydgoskich przystankach kolejowych mają potrwać do końca grudnia. Najwięcej zmian przygotowano dla pasażerów, którzy korzystają ze stacji na osiedlu Leśnym. - Prace zbliżają się nieuchronnie ku końcowi - mówi Krzysztof Jarosławski, koordynator nadzoru inwestycji. - Kończy się już budowa nowego budynku przy dworcu, a także tunelu. - Z przystanku wygodnie będą mogły skorzystać osoby niepełnosprawne, bo zamontowane będą specjalne windy - dodaje Jarosławski.

Poza nowym obiektem do obsługi pasażerów i przejścia pod torami kolejowymi na os. Leśnym przebudowywane jest też skrzyżowanie ulic Sułkowskiego i Modrzewiowej, które zostanie przekształcone na małe rondo.

Sporo zmian czeka też pasażerów na Błoniu. Tu powstaje dyżurka dla kierowców, remontowana jest kładka dla pieszych. Robotnicy zajęli się także ulicą Madalińskiego, która od przyszłego roku będzie szersza. Natomiast na Bielawach przebudowywane są perony, urządzenia kolejowe i system dynamicznej informacji pasażerskiej. Te prace będą kontynuowane w kolejnych latach.

- Każda z inwestycji w pełni spełnia nasze oczekiwania - nie kryje Maciej Gust, zastępca dyrektora ZDMiKP ds. inwestycji drogowych.

Urząd Marszałkowski w przyszłości planuje uruchomienie projektu BiT City II.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.