Jeszcze jedna rejestracja

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Małgorzata Goździalska

Jeszcze jedna rejestracja

Małgorzata Goździalska

To inicjatywa mieszkańców gminy Baruchowo - Roberta Kwaśniewskiego oraz Dominiki Gospodarowicz oraz Fundacji DKMS. Chodzi o rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Liczba zachorowań na raka, w tym również na raka krwi, czyli białaczkę wciąż rośnie! Dla wielu chorych jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Chcesz być dawcą? Możesz nim zostać, jeśli zarejestrujesz się. A rejestracja tuż-tuż. Taka możliwość będzie stworzona podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Baruchowie. Jesteś zainteresowany? Przyjdź do hali sportowej 10 stycznia w godz. od 13 do 20.

Rejestracja polegać będzie na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Potencjalnym dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek od 18 do 55 roku życia. Przy rejestracji należy mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

W ubiegłym roku podczas takiej samej akcji w Baruchowie wolontariusze zarejestrowali 87 potencjalnych dawców. Jest to kolejne 87 szans na uratowaniu w przyszłości życia osobie chorującej na białaczkę. Patronat nad akcją objął m.in. wójt gminy Stanisław Sadowski oraz przewodniczący rady gminy Jarosław Komorek.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.