Jesteś na liście mieszkaniowej we Włocławku? Są nowe zasady

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Małgorzata Goździalska

Jesteś na liście mieszkaniowej we Włocławku? Są nowe zasady

Małgorzata Goździalska

Ważne dla starających się o przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego! Obowiązują nowe zasady dotyczące składania wniosków.

Starasz się o mieszkanie komunalne lub socjalne? Są nowe zasady, które obowiązują po zmianie uchwały Rady Miasta. Koniec ze składaniem wniosków o przydział mieszkania raz na trzy lata. Zgodnie z nowymi uregulowaniami, trzeba to będzie robić co roku. I co roku wnioski o przydział będą weryfikowane.

Nowe zasady określają też, że wnioski, które stanowiły podstawę do zakwalifikowania na listę oczekujących na mieszkanie w tym roku, stracą ważność 31 grudnia br. W związku z tym osoby, których nazwiska umieszczone zostały w tym roku na listach: mieszkaniowej i socjalnej, a które nie otrzymały dotychczas propozycji przydziału i zamierzają nadal ubiegać się o przydział mieszkania, powinny złożyć nowy wniosek do 30 czerwca br. - Wówczas wniosek rozpatrywany będzie podczas przygotowywania listy mieszkaniowej i listy socjalnej na rok 2018 - podkreśla Jacek Wojciechowski, zastępca prezydenta Włocławka. Oczywiście, złożenie nowego wniosku, nie eliminuje wnioskodawcy z listy oczekujących na przydział mieszkania w tym roku.

Formularze wniosków o przydział mieszkania można pobierać w godzinach pracy urzędu miasta przy Zielonym Rynku 11/13, a konkretnie w Biurze Obsługi Mieszkańców oraz w urzędzie miasta przy ul. 3 Maja 22, pokój nr 5C. Wypełniony formularz wraz z kompletem dokumentów, należy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców. Czasu zostało więc niewiele.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.