Jest szansa na to, by wspólnie kibicować naszym

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss/archiwum gp
Mateusz Mazur

Jest szansa na to, by wspólnie kibicować naszym

Mateusz Mazur

Bydgoski ratusz ma w planach utworzenie specjalnej strefy kibica na zbliżające się ME w piłce nożnej i igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Cztery lata temu bydgoscy kibice mogli wspólnie dopingować reprezentację Polski podczas Euro 2012, które odbywało się w naszym kraju. Dwa miesiące później otwarte zostało miasteczko olimpijskie na czas trwania igrzysk w Londynie. Natomiast dwa lata temu na wielkim telebimie trzymaliśmy kciuki za naszych siatkarzy, którzy sięgnęli po tryumf w mistrzostwach świata.

Na każdej z tych imprez strefy kibica wypełnione były po brzegi. Szczególnie siatkarski mundial przyciągnął sympatyków sportu z różnych zakątków regionu. Finałowe spotkanie z Brazylią pod gołym niebem obserwowało kilka tysięcy fanów.

Teraz istnieje szansa na powtórkę. Ratusz poinformował nas, że rozważa utworzenie strefy kibica w mieście podczas Euro 2016 oraz IO w Rio de Janeiro.

Błażej Stawiarski z Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą bydgoskiego urzędu miasta przekazał nam, że obecnie trwają negocjacje z właścicielami praw telewizyjnych, by umożliwić publiczną transmisję spotkań.

Gdzie miałby stanąć olbrzymi telebim na razie nie wiadomo. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że tak, jak w latach ubiegłych strefa powstałaby na Starym Rynku lub na parkingu przed halą Łuczniczka.

- Ostateczna decyzja co do miejsca i formuły funkcjonowania strefy zostanie podjęta po zakończeniu konsultacji - dodaje Błażej Stawiarski.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.