Jest robota... nad przepaścią. Zrób wreszcie ten krok!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Warczak/zdjęcie ilustracyjne
Agnieszka Domka-Rybka

Jest robota... nad przepaścią. Zrób wreszcie ten krok!

Agnieszka Domka-Rybka

Na rynku brakuje pracowników, więc firmy prześcigają się w pomysłach, jak przekonać do siebie najlepszych kandydatów. Przeciętnym radzą: „Nie dzwoń, tylko bujaj się w ciepłych kapciach na fotelu”.

Niedawno hitem w sieci było ogłoszenie właściciela firmy transportowej spod Włocławka w popularnym serwisie OLX, które zaczynało się od słów: „Zatrudnię Jaśnie Wielmożnego Pana Kierowcę”. Przedsiębiorca zaznaczył w nim, że nie potrzebuje „żadnych brzuchatych dziadków” powyżej 55 lat i małolatów poniżej 20 lat: „Masz skończone 55 lat? Nie dzwoń, tylko bujaj się w ciepłych kapciach na fotelu. Nie masz ukończone 20 lat? Nie dzwoń, bo ledwo co ukończyłeś gimnazjum, nie masz doświadczenia i niewiele potrafisz”. Na koniec była też „dobra rada”: „Proszę dobrze przeczytać ogłoszenie i zastanowić się, zanim zadzwonisz, nie stawiać wygórowanych żądań i pamiętać, że mieszkamy i żyjemy w Polsce”.

- Jestem kierowcą z licznymi uprawnieniami, mam 55 lat i brzuszek. Oburzyło mnie to ogłoszenie - powiedział nam pan Jarosław z Bydgoszczy. - Nigdy w życiu nie zatrudniłbym się u takiego człowieka.

Inne oryginalne ogłoszenia o pracę - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.