Jest projekt ustawy o metropolii. Kto ją poprze?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Agata Kozicka

Jest projekt ustawy o metropolii. Kto ją poprze?

Agata Kozicka

Prezydent Bruski spotkał się z bydgoskimi parlamentarzystami. Poruszył temat ustawy o powołaniu Bydgoskiego Związku Metropolitarnego.

- W tym tygodniu na posiedzeniu Sejmu będzie drugie czytanie projektu ustawy o związku dla Śląska, a przyjęcie tej ustawy unieważni obecnie obowiązującą, korzystną dla miast tworzących związki metropolitalne. Zwracałem się do premier Szydło z pytaniem, kiedy powstaną do niej rozporządzenia wykonawcze, ale nie dostałem odpowiedzi na pytanie. Mogliśmy czekać z założonymi rękoma, ale postanowiłem działać - powiedział Rafał Bruski. - Napisaliśmy projekt własnej ustawy powołującej metropolię Bydgoszcz i liczymy, że będziemy z parlamentarzystami Ziemi Bydgoskiej mówić wspólnym głosem.

Projekt zostanie przekazany przewodniczącemu Parlamentarnego Zespołu Ziemi Bydgoskiej, posłowi Tomaszowi Latosowi. - Liczę, że poprze tę ustawę, podobnie jak wszyscy posłowie bydgoscy - mówi Bruski.

Mogą to być jednak tylko pobożne życzenia prezydenta. Obecny na spotkaniu poseł PiS Łukasz Schreiber: - Wszystko zależy od tego, co takim projektem ustawy chcemy osiągnąć. Jeżeli chodzi tylko o wniesienie go do sejmu, to popieram. Ale uważam jednocześnie, że biorąc pod uwagę realizm tego projektu, powinien on zostać poprzedzony szerokimi konsultacjami społecznymi. Projekt w tej formie Bydgoszczy do sukcesu nie przybliża, ponieważ w tej chwili stoimy w obliczu konieczności naprawy nieudanej ustawy, którą otrzymaliśmy po poprzednikach. Oczywiście trzeba kierować do Sejmu projekty dotyczące nie tylko samej Bydgoszczy. Nie wyobrażam sobie, żeby Bydgoszcz przy takim rozwiązaniu była jedną tylko z trzech metropolii w Polsce.

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! A teraz mam jeszcze w sferze moich zainteresowań Świecie, a właściwie cały, wielki powiat świecki. Od paru lat poznaję go. Spotkałam tu niesamowitych ludzi, otwartych, bardzo wymagających, także od siebie, pełnych pomysłów i energii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.