Jest pomysł: OC ma być dla kierowcy, a nie auta

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Marek Weckwerth

Jest pomysł: OC ma być dla kierowcy, a nie auta

Marek Weckwerth

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne można by przypisać kierowcy. Ten mógłby zyskać gdy ma „na stanie” więcej niż jedno auto.

- To bezsensowny pomysł. Zastanawiam się czy jako właścicielowi mercedesa i trabanta przypiszą mi OC do tego pierwszego czy drugiego, a może wyciągną średnią statystyczną? - mówi pan Krzysztof, kierowca ze Świecia.

Nasz Czytelnik nawiązał w ten sposób do pomysłu posłów PiS z Warmińsko-Mazurskiego. Adam Ołdakowski i Jerzy Gosiewski proponują, aby obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej (OC) przypisać nie pojazdowi (jak jest teraz), a kierowcy. Ich zdaniem, poprawi to sytuację właścicieli więcej niż jednego auta, bo w razie kolizji czy wypadku spowodowanych przez inną osobę, której właściciel użyczył kluczyki, zniżkę u ubezpieczyciela straci ta inna osoba.

Jakie korzyści przyniosłoby takie rozwiązanie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.