Jest mistrzynią słowa

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Jolanta Młodecka

Jest mistrzynią słowa

Jolanta Młodecka

W konkursach krasomówczych uczniowie szkół w powiatu radziejowskiego stanowią silną ekipę. Każdego roku zdobywają laury, m.in. w kolejnych eliminacjach w konkursie krasomówczym organizowanym w Golubiu-Dobrzyniu, a potem w finałach w Legnicy.

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie. Uczennica Gimnazjum Powiatowego w Radziejowie, Magdalena Kwiatkowska, zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym „Nie tylko poznańskie koziołki”. Patronat objęło Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego.

Magda, by wystąpić w finale konkursu, musiała przejść eliminacje, które przeprowadzono w styczniu. Zaprezentowała wtedy tekst dotyczący jej wujka, który zginął w bitwie pod Monte Cassino i tam został pochowany. W finale turnieju krasomówczego zobowiązana była wygłosić tekst związany z Poznaniem. Zdecydowała się na opowieść o Tomku Kowalskim, alpiniście i podróżniku, który zginął w Himalajach tuż po zdobyciu Broad Peak. Należy wspomnieć, że autorką tekstów jest Weronika Rydelek, koleżanka Magdy z klasy.

- Dziewczyny świetnie się rozumieją i udanie współpracują, choć warto zauważyć, że praca nad tekstami i sposobami ich wygłoszenia wymaga niekiedy kompromisu - mówi Magdalena Bugalska, nauczyciel języka polskiego przygotowujący uczniów Łokietka do konkursów krasomówczych i recytatorskich.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.