Jest kasa do wzięcia. Na kulturę w regionie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Joanna Pluta

Jest kasa do wzięcia. Na kulturę w regionie

Joanna Pluta

A na razie dwie koordynatorki projektu Struktury Kultury jeżdżą po miastach naszego województwa i podpowiadają, jak ją zdobyć.

Aleksandrów Kujawski, Lipno, Rypin, Górzno, Brodnica, Golub-Dobrzyń i Wąbrzeźno - w tych miastach pojawiły się wczoraj Wiktoria Szczupacka i Katarzyna Jankowska - koordynatorki projektu Struktury Kultury prowadzonego przez bydgoski Teatr Polski.

Dziś odwiedzą jeszcze domy i ośrodki kultury w Gostycynie, Sępólnie Krajeńskim, Szubinie, Żninie, Mogilnie i Radziejowie. 18 lipca pojadą natomiast do Włocławka. Po co? - Chcemy się zorientować, jak wygląda edukacja kulturowa bardzo lokalnie, co tam się dzieje, jak współpracują nauczyciele i animatorzy - mówi Szczupacka. - Opowiadamy też o konkursie grantowym, który zaczął się w regionie, zachęcamy do udziału w nim i pomagamy w formułowaniu pomysłów. Te spotkania są niesamowite. Mam nadzieję, że na konkurs napłynie jak najwięcej wniosków.

Można je składać do 31 lipca. Do wzięcia na realizację projektu związanego z edukacją kulturową w tym roku jest w sumie 40 tys. zł. Ze wszystkich propozycji, które zostaną nadesłane, pięć do dziesięciu ma szansę na dofinansowanie (kwota maksymalna jednego dofinansowania nie może przekroczyć 8 tys. zł). Wnioski mogą składać dwuosobowe zespoły, w których musi się znaleźć ktoś związany z oświatą i druga osoba „od kultury”.

Struktury Kultury są realizowane przez Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy w ramach trzyletniego programu Narodowego Centrum Kultury - Bardzo Młoda Kultura. Szczegóły można znaleźć na stronie Teatru Polskiego.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.