Jeśli korzystasz z Bydgoskiej Karty Miejskiej, to przygotuj się na zmiany

Czytaj dalej
Fot. zdmikp
Mateusz Mazur

Jeśli korzystasz z Bydgoskiej Karty Miejskiej, to przygotuj się na zmiany

Mateusz Mazur

W związku z nowym układem komunikacyjnym, który wchodzi w życie 2 stycznia, mieszkańcy będą mogli liczyć m.in. na zwrot pieniędzy.

Od nowego roku zmienia się przebieg wielu linii autobusowych i tramwajowych w mieście. Przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej kilka dni temu zaprezentowali nowy układ komunikacji miejskiej po oddaniu linii tramwajowej do Fordonu. Mieszkańców w najbliższych dniach czekają z tego powodu zmiany w Bydgoskiej Karcie Miejskiej, związane z przeniesieniem niektórych tras oraz likwidacją połączeń, między innymi w Fordonie.

- Pasażerowie posiadający na te linie bilety okresowe, których czas ważności kończy się po 2 stycznia mają prawo do przejazdu innymi liniami przebiegającymi po trasie linii zlikwidowanych lub w ich pobliżu, do upływu czasu ważności posiadanego biletu - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

To jedno z ułatwień, które proponują drogowcy. Poza tym każdy będzie mógł zgłosić się do Centrum Obsługi Klienta, aby na karcie BKM zmienić zakodowany numer linii na inną wybraną. W grę wchodzi również anulowanie biletu.

- Mieszkańcy wówczas uzyskają zwrot jego wartości proporcjonalnie do czasu niewykorzystania, bez żadnych dodatkowych potrąceń - wyjaśnia Kosiedowski.

Zmiany numeru linii można dokonywać w COK przy ulicy Toruńskiej 174 w dni robocze od godz. 7 do 17, a anulowania biletu od 7 do 14. Natomiast bilety okresowe na nowe linie (9, 10, 62, 82, 89), które zaczną kursować od 2 stycznia można kupować m.in. w automatach i kioskach od 28 grudnia.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.