Jerzy Hałka: Liczę, że Stadion Stali Rzeszów wypełni się po brzegi, jak przed laty

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Pado
Marek Bluj

Jerzy Hałka: Liczę, że Stadion Stali Rzeszów wypełni się po brzegi, jak przed laty

Marek Bluj

- 2017 rok był różny dla poszczególnych sekcji naszego klubu - mówi Jerzy Hałka, prezes ZKS Stal Rzeszów.

Sukcesy i porażki sportowców Stali w 2017 roku?
Dla niektórych sekcji, myślę tutaj o akrobatyce sportowej, skokach do wody, kolarstwie, zapasach, to był dobry rok, natomiast dwie wiodące sekcje, mianowicie piłka nożna i żużel nie spełniły pokładanych w nich nadziei. Chcieliśmy, aby piłkarze awansowali do drugiej ligi, ale niestety, nie udało się. A żużel, to jest porażka; spadliśmy do najniższej klasy rozgrywkowej, wierzę, że tylko na jeden rok, że w 2018 roku znów będziemy w pierwszej lidze, a w kolejnym w ekstralidze, tak, jak w to wierzy główny sponsor - pan Ireneusz Nawrocki.

Czego życzyć sportowcom Stali i panu w 2018 roku?
Awansu piłkarzy do drugiej ligi i awansu żużlowcom do pierwszej ligi oraz powodzenia organizacyjnego w pozostałych sekcjach. Sekcje te są w miarę ułożone, ale skoczkowie do wody czekają na basen, bo nie mają gdzie trenować. Mamy halę przy stadionie, więc pozostałe sekcje - boks, akrobatyka sportowa, mają niezłe warunki i wierzę, że będą się one rozwijać, bo ćwiczy w nich bardzo dużo młodzieży. Ponad 400 zawodniczek i zawodników, to jest potęga na skalę całego Podkarpacia. Jesteśmy największym i najlepszym klubem na Podkarpaciu we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. W gronie ponad 3500 klubów w Polsce zajmujemy 22. miejsce, najlepsze ze wszystkich klubów Podkarpacia. Sport dzieci i młodzieży stawiamy na pierwszym miejscu, bo jest to przyszłość naszego klubu. Przyszłość sportu w Rzeszowie.

Czego życzy pan tysiącom kibiców Stali Rzeszów?
Aby stadion Stali, jak kilka czy kilkanaście lat temu, wypełniał się po brzegi. Wierzę, że przyjdą takie czasy, może stanie się to już w 2018 roku, że na żużel przychodzić będzie po osiem, dziesięć tysięcy ludzi, a na piłkę po dwa-trzy tysiące, nie tylko na derby Rzeszowa, ale także na mecze decydujące o bezpośrednim wejściu do drugiej ligi. Liczę, że w maju-czerwcu nasz stadion zapełniać się będzie po brzegi. Życzę wszystkim kibicom i sportowcom szczęśliwego nowego roku, sukcesów na wszystkich arenach, a naszym kibicom radości z osiągnięć zawodników Stali.

Marek Bluj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.