Jego wiersze czytali już Włosi, teraz przeczytają je także Hiszpanie. Kolejny zagraniczny debiut Stanisława Raginiaka z Grudziądza

Czytaj dalej
Fot. Daniel Dreyer
Daniel Dreyer

Jego wiersze czytali już Włosi, teraz przeczytają je także Hiszpanie. Kolejny zagraniczny debiut Stanisława Raginiaka z Grudziądza

Daniel Dreyer

Choć Stanisław Raginiak od lat mieszka w Grudziądzu, to pamięta o swoich rodzinnych stronach. A i tam pamiętają o nim. Owocem tej pamięci są jego wiersze w albumie „La pintura del bosque de Warmia”.

Sześć wierszy Stanisława Raginiaka znalazło się w pięknie wydanym albumie „Malarstwo warmińskiego lasu”, który swoją premierę miał przed kilkoma dniami w Olsztynie. Właściwie to album zatytułowany jest „La pintura del bosque de Warmia”, bo to wydawnictwo dwujęzyczne: polsko-hiszpańskie.

- Dzięki temu miałem okazję przeczytać swoje wiersze po hiszpańsku! To jakby mój kolejny debiut - cieszy się Raginiak. To następna - po włoskiej - wersja językowa jego poetyckiej twórczości. Bo przypomnijmy, że w 2015 r. jego wiersze były publikowane i nagradzane w Italii.

- Miałem okazję przeczytać swoje wiersze po hiszpańsku! To jakby mój kolejny debiut - cieszy się Raginiak. To następna - po włoskiej - wersja językowa jego poetyckiej twórczości.

Więcej o grudziądzkim poecie czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Daniel Dreyer

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.