Jedno bezpieczne stanowisko to o wiele za mało!

Czytaj dalej
Fot. Maciej Stanik
(pk)

Jedno bezpieczne stanowisko to o wiele za mało!

(pk)

Policja nie ma możliwości sprawdzania tirów w celu weryfikacji posiadanego zezwolenia. Wszystko przez brak miejsc do kontroli.

Po ulicach Torunia w godzinach szczytu krążą ciężarówki. Pomimo obowiązującego zakazu wjazdu w godzinach 6-9 i 13-19 dla pojazdów o masie przekraczającej 18 ton. Zastanawialiśmy się, czy wszyscy kierowcy mają pozwolenia z MZD.

Temat podjął niedawno radny Michał Jakubaszek (PiS), który zapowiedział konkretne działania w tej sprawie, począwszy od kontroli w MZD.

Problem powrócił przy okazji ostatniego posiedzenia Rady Miasta. Pełniący obowiązki komendanta policji przedstawił raport o stanie bezpieczeństwa w Toruniu. Radni zarzucili policjantów pytaniami o respektowanie zakazu dla tirów.

- Czy jest znana liczba zatrzymanych tirów na ulicach naszego miasta, które nie powinny wjeżdżać? - dopytywała się wczoraj radna Danuta Zając.

Policjanci byli przygotowani do dyskusji, a p.o. komendanta miejskiego Macieja Lewandowskiego merytorycznie wspierał Tomasz Bałuk, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego. - Więcej osób dostaje zezwolenia na wjazd - odpowiadał Tomasz Bałuk. - Ograniczenie obowiązuje w godzinach 6-9 i 13-19. Pojazdy, które wjadą poza tymi godzinami, mogą bez przeszkód poruszać się po mieście, ponieważ nie mamy miejsc, żeby swobodnie i bezpiecznie zatrzymywać takie pojazdy do kontroli. Jedyne znajduje się obecnie przy ulicy Grudziądzkiej.

- Czy wobec tego komenda występowała, aby w określonych lokalizacjach takie miejsca został wybudowane? - drążył problem radny Michał Jakubaszek. - Podczas każdego planowania nowej drogi zgłaszamy uwagi, ale rzadko jesteśmy zapraszani - komentował Tomasz Bałuk. - Jeżeli droga jest już zaplanowana, to brakuje miejsc do kontroli, czy pomiarów prędkości. Posiłkujemy się wtedy radiowozem z wideorejestratorem, który jednak częściej jest wysyłany na autostradę i drogi krajowe. Ostatni przykład: będzie budowana ul. Łódzka, ale nie ma zaplanowanych miejsc dla policji.

Kolejni radni wyrażali wątpliwości, co do respektowania zakazu wjazdu w określonych godzinach, a nawet braku takiego ograniczenia na Podgórzu. Do sprawy wrócimy.

(pk)

(pk)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.