Jedne mistrzostwa, osiemnaście medali

Czytaj dalej
Fot. Piotr Przybylski
Karolina Rokitnicka

Jedne mistrzostwa, osiemnaście medali

Karolina Rokitnicka

Są sportowe sukcesy dzieci, młodzieży i seniorów z golubsko-dobrzyńskiego klubu w karate.

Sukcesy indywidualne i drużynowe odnieśli zawodnicy golubsko-dobrzyńskiego klubu karate na Mistrzostwach Polski Północnej Kyokushin Karate. Efektem rywalizacji w Cheł-mnie jest osiemnaście medali, w tym siedem złotych, dla Golubia-Dobrzynia. Miejscowy klub karate bardzo dobrze zaprezentował się w walkach kumite i kata. W mistrzostwach startowało około 200 zawodników z 21 klubów. - Zawodnicy Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin od kilku lat znajdują się w czołówce najlepszych w Polsce. Najbliższe plany to start w VI Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Kobierzycach - Wrocław oraz Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Świeciu - informuje główny instruktor i trener sensei Janusz Drywa, który był też w komisji sędziowskiej mistrzostw w Chełmnie.

W Chełmnie nasz klub drużynowo zajął II miejsce w walkach kumite i czwarte w formach kata. Indywidualnie złote medale zdobyli: Nikodem Siałkowski - 9-10 lat do 33 kg, Jakub Kozerski 13-14 lat do 55 kg, Julia Szyjkowska 9-10 lat do 33 kg, Agata Dąbrowska 9-10 lat powyżej 33 kg i Zofia Kucińska 11-12 lat do 40 kg (wszyscy w kumite) oraz Artur Zglenicki 15-16 lat do 65 kg - w kata i kumite, tym samym uzyskując też tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju. Srebro z Chełmna przywieźli: Julia Śmigielska 11- 12 lat do 40 kg - kata i kumite, Dariusz Żydziak - senior starszy do 80 kg, Rafał Rygielski - senior starszy powyżej 80 kg (obaj w kumite). Brązowe medale zdobyli: Julia Sułecka 11-12 lat powyżej 40 kg i Nikodem Siałkowski (oboje w kata) oraz Tomasz Semeniuk - senior do 80 kg, Karol Lewandowski 17-18 lat powyżej 75 kg, Błażej Adamowicz 13-14 lat powyżej 55 kg, Filip Kończalski 13-14 lat do 45 kg i Maciej Gutowski 11-12 lat do 43 kg - w kumite.

- Dziękuję zawodnikom za ciężką pracę, ogromną wolę i ducha walki na zawodach, dziękuje rodzicom za wsparcie i gorący doping. Szczególne podziękowania należą się kierownikowi drużyny Krzysztofowi Lewandowskiemu za sprawne kierowanie zawodnikami - dodaje Janusz Drywa.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.