Jedna linia to za mało! Będzie audyt w MPK

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudizński
Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Jedna linia to za mało! Będzie audyt w MPK

Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Starsi ludzie mają we Włocławku problem z dojazdem do przychodni i katedry.

Przy ul. Toruńskiej mieszka wiele starszych osób. Pewnie ich liczba jest podobna do innych miejsc w mieście. Niestety, czują się pokrzywdzone w stosunku do innych mieszkańców, jeśli chodzi o możliwości korzystania z autobusów MPK. Szczególnie dotyczy to dojazdu do przychodni specjalistycznych przy ul. Wyszyńskiego i do katedry. Z Toruńskiej można tam się dostać, bez karkołomnych przesiadek, jedynie autobusem linii nr 12.

- Dlaczego pozostałe autobusy jadące z naszego osiedla skręcają w ulicę Okrzei? - pyta Teresa Jędrzejczak. - Życie bardzo by nam ułatwiło skierowanie na ulicę kardynała Wyszyńskiego choćby jednej dodatkowej linii, na przykład trójki, czy dziesiątki. Przecież nie zburzyłoby to rozkładu jazdy, bo i tak te autobusy jadą przez plac Wolności. Czas przejazdu też by się nie zmienił, bo odległość byłaby porównywalna. Teraz starsi ludzie mają problem żeby dojechać na mszę w katedrze, albo do lekarza specjalisty.

Co władze miasta zrobią w odpowiedzi na taki sygnał? Tym bardziej, że nie jest to prośba jednej osoby. Takie zgłoszenia trafiają do redakcji częściej.

- W kwietniu bieżącego roku planowane jest rozpoczęcie audytu komunikacji miejskiej, mającego na celu dostosowanie usług świadczonych przez miejskiego przewoźnika do potrzeb pasażerów - wyjaśnia Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prezydenta. - Wszelkie zmiany rozkładów jazdy zostały więc zawieszone do czasu publikacji wniosków z tego audytu.

Rzecznik dodaje, że uwagi i sugestie dotyczące kursowania autobusów należy zgłaszać w wydziale gospodarki mieniem komunalnym, a także w MPK.

Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.