Monika Smól

Jechał audi za szybko. Ściął słup i dachował

W niedzielę w Robakowie audi A4 dachowało. Samochód wypadł poza jezdnię/ Fot. PSP Chełmno W niedzielę w Robakowie audi A4 dachowało. Samochód wypadł poza jezdnię/
Monika Smól

Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności niedzielnego zdarzenia drogowego, w wyniku którego dwie osoby trafiły do szpitala.

Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na to, że kierowca jechał z nadmierną prędkością. W chwili uderzenia w słup był trzeźwy.

O zdarzeniu drogowym powiadomiony został dyżurny chełmińskiej KPP. - Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że są osoby ranne - informuje kom. Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Dyżurny natychmiast powiadomił pozostałe służby ratunkowe i skierował do Robakowa patrol policji. Okazało się, że zarówno kierowca, jak i pasażer, doznali obrażeń. Pierwszej pomocy - do chwili przybycia pogotowia ratunkowego - udzielali im mieszkańcy. Po kilku minutach ratownicy medyczni przejęli poszkodowanych i przetransportowali ich do grudziądzkiego szpitala.

22-letni kierowca audi był trzeźwy. Wstępne ustalenia policji wykazały, że młody kierowca stracił panowanie nad autem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w słup energetyczny.

- Uderzenie było na tyle silne, że pojazd dachował poza drogą - dodaje Agnieszka Sobieralska. - Prawdopodobnie przyczyną tego zdarzenia była nadmierna prędkość. W związku z tym mundurowi zadecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy sprawcy.

Auto uderzyło w słup energetyczny, który przewrócił się na nie, więc wezwano pogotowie energetyczne, które sprawdziło czy nie doszło do uszkodzeń trakcji.

Działały też trzy zastępy strażaków. To oni dokonali pomiaru natężenia przepływu prądu w zerwanych liniach energetycznych. Napięcia nie stwierdzili. Straty oszacowali na 20 tys. złotych.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.