Jazda na rolkach to świetna zabawa i sposób na kondycję. Ale czasem na trasie czai się śmierć

Czytaj dalej
Fot. Policja
Marek Weckwerth

Jazda na rolkach to świetna zabawa i sposób na kondycję. Ale czasem na trasie czai się śmierć

Marek Weckwerth

Śmierć spotkała dwie 15-latki na rolkach w ich rodzinnym Łąkorzu koło Nowego Miasta Lubawskiego. Chodnika tu nie ma, jechały prawą stroną drogi.

- Jestem zdruzgotana - mówi Marzena Gapska, dyrektor Zespołu Szkół w Bielicach, gdzie uczyły się obie nastolatki. - To były wspaniałe dziewczyny. Jedna bardzo uzdolniona plastycznie, druga utalentowana sportsmenka. Obie niesamowicie otwarte, zawsze uśmiechnięte, znane i lubiane przez liczącą 450 uczniów naszą szkolną społeczność.

Na znak żałoby strona internetowa szkoły była wczoraj czarna.

W kontekście tej tragedii pojawia się pytanie o bezpieczeństwo rolkarzy, którzy się masowo pojawiają na chodnikach, ściekach rowerowych i ulicach.

- Osoby poruszające się na rolkach są traktowane jak piesi, toteż powinny jechać chodnikiem, a jeśli go nie ma - jak w tym przypadku - poboczem po lewej stronie drogi - stwierdza mł. asp. Ludmiła Mroczkowska, rzecznik prasowy nowomiejskiej policji.

Jak rolkarze powinni dbać o swoje bezpieczeństwo? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.