Jasełka cieszą się nadal powodzeniem. Aniołki, diabły i herody wystąpiły na scenie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk

Jasełka cieszą się nadal powodzeniem. Aniołki, diabły i herody wystąpiły na scenie

Janina Waszczuk

Za nami przegląd widowisk bożonarodzeniowych, który był zorganizowany po raz trzynasty. Na scenie przez dwa dni prezentowali się starsi i młodsi.

Pierwszego dnia na scenie prezentowały się grupy teatralne ze szkół, przedszkoli i świetlic z powiatu tucholskiego.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 12 grup. W młodszej kategorii wiekowej występowały dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Na scenie pokazały się przedszkolaki z Borowiackiej Tęczy w Bysławiu i zagrały „Borowiackie jasełka“, grupa z zerówki w Lubiewie z teatrzykiem „On jest królem”, „Bajkoludy” z Zespołu Szkół w Gostycynie zaprezentowały „Jasełka na wesoło”, klasa IIb z Zespołu Szkół w Lubiewie pokazała przedstawienie „Zabawa w jasełka” natomiast uczniowie z koła recytatorskiego z SP w Gostycynieprzedstawili „Jasełka“.

Starsza kategoria wiekowa, czyli uczestnicy w wieku od 10 do 16 lat zaprezentowali się na scenie drugiego dnia przeglądu. Wystąpili: „Koniczynki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi z „Wigilijnym czasem”, grupa ze świetlicy w Bagienicy pokazała „Jasełka”, kółko teatralne z Zespołu Szkół w Gostycynie zaprezentowało „Uliczne Betlejem”, a członkowie Koła Misyjnego z Zespołu Szkół w Bysławiu zagrali sztukę „Otwórz oczy, zobacz więcej”,„Kamyki” ze świetlicy w Kamienicy przygotowały „Nocne zamieszanie”. Grupa ze świetlicy w Wielkiej Kloni zaprezentowały się z „Przedświątecznym zawirowaniem”, a grupa z Zespołu Szkół w Bysławiu z „Gwiazdkowym zmartwieniem elfów“.

Jury miało w tym roku bardzo duży dylemat, bo przedstawienia były bardzo starannie przygotowane.

Jury w składzie Barbara Sobotka - przewodnicząca, Anna Kozłowska i Klaudia Kwasigroch przyznało następujące nagrody i miejsca: najwyżej oceniono przedszkolaków z Borowiackiej Tęczy w Bysławiu, na drugim miejscu byli uczniowie z klasy II z ZS w Lubiewie. Wyróżnienie przypadło uczniom z koła recytatorskiego z SP w Gostycynie, a nagroda indywidualna trafiła do dziewczynki grającej Marię z klasy IIb z ZS w Lubiewie i chłopca grającego narratora i żołnierza z koła recytatorskiego z SP w Gostycynie.

Jury w składzie Barbara Sobotka - przewodnicząca, Agnieszka Hoffmann i Klaudia Kwasigroch w starszej grupie pierwsze miejsce przyznało „Koniczynkom” z SP nr 1 w Tucholi, na drugim miejsce była grupa z ZS w Bysławiu, a na trzecim kółko teatralne z ZS w Gostycynie.

Wyróżnienia przyznano „Kamykom” i grupie ze świetlicy w Wielkiej Kloni.

Przyznano aż siedem nagród indywidualnych za grę aktorską. Trafiły one do babci z grupy „Koniczynki”, diabła Boruty i anioła Gabriela ze świetlicy w Wielkiej Kloni, diabełka ze świetlicy w Bagienicy, siostry z kółka teatralnego w Gostycynie, wójta i anioła ze świetlicy w Kamienicy.

W domu kultury w Gostycynie organizują cyklicznie przegląd i cieszy się on nadal powodzeniem, a dzieciaki uwielbiają teatr i przedstawienia.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.