Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Jarosław Żmudenko bije Polaków

Ukrainiec, Jarosław Żmudenko (Olimpia-Unia Grudziądz) w polskiej Superlidze spisuje się różnie, ale na mistrzostwach świata obudził się w nim lew! Ograł Fot. Maryla Rzeszut Ukrainiec, Jarosław Żmudenko (Olimpia-Unia Grudziądz) w polskiej Superlidze spisuje się różnie, ale na mistrzostwach świata obudził się w nim lew! Ograł Góraka i Dyjasa, przez co Polska poległa.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Jarosław Żmudenko z Olimpii Unii Grudziądz pomógł Ukrainie pokonać Polskę na mistrzostwach świata w Malezji. Zdobył na nas aż 2 punkty!

Akurat Ukrainiec, Jarosław Żmudenko nie należy do liderów Olimpii-Unii Grudziądz. We Wschodzący Białystok Su-perlidze czasem przegywa pojedynki z dość słabymi rywalami. Tymczasem w drużynowych mistrzostwach świata w Kuala Lumpur obudził się w nim lew! Gra w barwach swojego kraju.

Polscy tenisiści stołowi nie przypuszczali, że właśnie on będzie główną przeszkodą w pokonaniu Ukrainy przez biało-czerwonych. Akurat ta drużyna wydawała się naszym zawodnikom w pierwszym rzędzie do ogrania. I tak by się stało, gdyby nie Żmudenko...

W DMŚ seniorów w Malezji walczą w barwach Polski: Patryk Zatówka z Olimpii-Unii oraz Jakub Dyjas i Konrad Kulpa z Energi-Manekina Toruń. Piękny występ w 1. meczu grupy C, w której walczy Polska, zaliczył Dyjas. Zdobył dla Polski 2 pkt w ciężkim starciu z Singapurem! Polska nie była faworytem.

Zaczęło się wyśmienicie, ale Ukraina popsuła Polsce szyki. Żmudence zaprocentowała znajomość czołowych zawodników polskiej Superligi . W meczu z Japonią wystąpił Patryk Zatówka z Grudziądza. Najpierw Góraka pokonał Koki Niwa (14.) na świecie, później Dy-jasa (82.) ograł Yuya Oshima (20.). Zatówka (247.) miał niebotycznie trudne zadanie stawienia czoła Junowi Mizutani (7. na świecie.). Poległ. Japończycy urządzili Polakom „rzeź niewiniątek” i wygrali 3:0.

1 marca Polacy zmierzyli się z Portugalią, też ekipą gwiazd. Żmudenko 1 marca nie wystąpił w teamie Ukrainy przeciw Japonii. Może odpoczywał. Dziś (2 marca) Ukraina gra z Singapurem, a Polska z Białorusią.

Dobra forma Żmudenki o tyle cieszy, że Olimpia-Unia już 11 marca rozegra w Szwecji mecz półfinału Ligi Mistrzów z drużyną Eslovs Al Bordtennis. Wsparcie Ukraińca dla liderów gru-dziądzkiej ekipy - Kaiia Yoshidy i Wanga Yanga oraz Zatówki będzie bardzo potrzebne. Mecz w Grudziądzu 1-3 kwietnia.

POLSKA - SINGAPUR 3:2.

WYNIKI: Jakub Dyjas - Gao Ning 3:2 , Wang Zeng Yi - Yang Zi 1:3 , Daniel Górak - Clarence Chew Zhe Yu 3:1 , Wang Z.Y. - Gao Ning 2:3, Dyjas - Yang Zi 3:1

POLSKA - UKRAINA 2:3

WYNIKI: Górak - Jarosław Żmudenko 1:3, Jakub Dyjas - Kou Lei 3:1 , Wang Z.Y.- Jewhen Pryszczepa 2:3, Górak - Kou Lei 3:2, Dyjas - Żmudenko 1:3

PORTUGALIA - POLSKA 1:3

WYNIKI: Marcos Freitas - Wang Zengyi 0:3 (-7,-9,-8), Tiago Apolonia- Jakub Dyjas3:1 (-6,7,11,6), Joao Monteiro - Górak 1:3 (-10,8,-8, -9), Freitas - Dyjas 2:3 (-8,8,7,-11, -9).

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.