Janusz S., jeden z najbogatszych bydgoszczan będzie świadkiem w sprawie zamachu na życie dyrektora z PZU w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Maciej Czerniak

Janusz S., jeden z najbogatszych bydgoszczan będzie świadkiem w sprawie zamachu na życie dyrektora z PZU w Bydgoszczy

Maciej Czerniak

Janusz G., który ma postawione zarzuty w sprawie o wyprowadzenie majątku upadającego w 2009 roku Domaru, ma zeznawać w procesie, w którym o zlecenie zabójstwa dyrektora pionu odszkodowań w PZU w 1999 roku oskarżony jest biznesmen Tomasz G., były właściciel ASO Mercedesa w podbydgoskiej Brzozie.

- Z tego, co mi wiadomo, to prokuratura wezwała na świadka Janusza S - mówi adw. Jacek Dubois, obok mec. Andrzeja Maleszyka i Krzysztofa Ogrodowicza, jeden z obrońców Tomasza G.

Co Janusz S., który w związku ze sprawą spółki Domar -Bydgoszcz jeszcze do niedawna był ścigany listem gończym, może wiedzieć o zabójstwie sprzed niemal dwóch dekad?

S. był od listopada 2016 roku poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku. W połowie roku Janusz S. uzyskał list żelazny gwarantujący mu przyjazd do kraju i złożenie wyjaśnień w prokuraturze bez groźby aresztowania. Prokuratura zarzuca mu odpowiedzialność za wyprowadzenie ponad 35 mln zł z majątku spółki Domar. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.