Roman Laudański

Janusz Golinowski: - Przełom w dotychczasowej polityce PiS?

- Konflikt polsko - izraelski jest wyraźnym zgrzytem w dotychczasowej polityce PiS, które wcześniej mówiło jednym głosem - mówi nasz rozmówca. Fot. Dariusz Bloch - Konflikt polsko - izraelski jest wyraźnym zgrzytem w dotychczasowej polityce PiS, które wcześniej mówiło jednym głosem - mówi nasz rozmówca.
Roman Laudański

Rozmowa z prof. Januszem Golinowskim, politologiem z UKW w Bydgoszczy.

- W sondażach ważne są długofalowe trendy i jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale pojawił się sondaż Kantar Public, w którym PiS odnotował pięcioprocentowy spadek poparcia. To coś nowego.
- To może sygnalizować przełom w dotychczasowej polityce PiS. Obserwujemy liczne konflikty i PiS musi się liczyć z tym, że spowodują one trend spadkowy. Zwrócę uwagę na politykę zewnętrzną - konflikt polsko - izraelski jest wyraźnym zgrzytem w dotychczasowej polityce PiS, które wcześniej mówiło jednym głosem, a teraz wypowiedzi prawicowych publicystów, a także polityków świadczą o rozdźwiękach. Pojawiają się pytania np.: czy rzeczywiście należy zdegradować Jaruzelskiego, Kiszczaka i Hermaszewskiego, a także inne, które wcześniej świadczyły o w miarę spójnej polityce PiS.

W sondażach ważne są długofalowe trendy i jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale pojawił się sondaż Kantar Public, w którym PiS odnotował pięcioprocentowy spadek poparcia. W sondażu SLD dostało 5 procent poparcia. Czy w Polsce ktoś chce jeszcze lewicy? Więcej w rozmowie z politologiem.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Roman Laudański

Nieustającą radością w pracy dziennikarskiej są spotkania z drugim człowiekiem i ciekawość świata, za którym coraz trudniej nam nadążyć. A o interesujących i intrygujących sprawach opowiadają mieszkańcy najmniejszych wsi i największych miast - słowem Czytelnicy "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.