Janikowskie zmagania

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

Janikowskie zmagania

Maciej Drabikowski

W Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury rozegrano finałowy turniej cyklu Grand Prix Janikowa. Najmłodszy zawodnik miał zaledwie cztery latka.

W trzech kategoriach wiekowych rywalizowało 26 zawodników. Najmłodszy zawodnik miał cztery latka, a najstarszy 16 lat. Dziewczynki i chłopcy rywalizowali w kategoriach do lat 10, do lat 13 i do 16 lat.

- W każdych zawodach składającym się na Grand Prix wzięło udział ponad 30 graczy. Z turnieju na turniej było nas coraz więcej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji oraz aktywności młodych osób - powiedział Jan Chrząszcz, współorganizator cyklu imprez w Janikowie. Serdeczne podziękowania i zarazem gratulacje dla rodziców wszystkich zawodników. To oni zachęcając dzieci do gry w warcaby pomagają im rozwijać logiczne myślenie. Gry planszowe wyciszają. Mobilizują dzieci do koncentracji uwagi, uczą współzawodnictwa to jest wartość dodana która procentuje na kolejne lata.

Organizatorami Grand Prix byli LZS Senet Janikowo i MGOK Janikowo. Fundatorami nagród w turnieju byli: burmistrz miasta i gminy Janikowo przewodniczący Rady Miejskiej w Janikowie, MGOK Janikowo, MGZ LZS Janikowo i Pizzeria Che No Jo. Zwycięzcy otrzymali również puchary i dyplomy.

Dzieci i młodzież, które regularnie grają w gry planszowe, mają lepszy kontakt z rówieśnikami, potrafią się lepiej skupić na konkretnym zadaniu, a nauka w szkole przychodzi im dużo łatwiej.

- Dorośli często nie mają czasu i nie wiedza w co grać. Na szczęście jest na to dobra rada. Zamiast kupować gry planszowe, najlepiej wybrać się do nas - zachęca Patrycja Chrząszcz, wielokrotna mistrzyni Polski w warcabach stupolowych. - Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na wiek. Wspaniała atmosfera nauki poprzez zabawę, turnieje z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, nauka zasad gry fair play to jest właśnie LZS Senet Janikowo.

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.