Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Jakub Piotrowski zadebiutował w kadrze

Jakub Piotrowski zadebiutował w kadrze Fot. Bartek Syta
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Pochodzący z Grzybna (gmina Unisław) Jakub Piotrowski (Pogoń Szczecin) rozegrał pierwsze trzy mecze w reprezentacji Polski U-19.

Okazją ku temu był turniej towarzyski w hiszpańskiej La Mandze z udziałem Polski, Portugalii, Słowacji i Norwegii. Był on ostatnią próbą przed 2. rundą eliminacji do mistrzostw Europy U-19.

W pierwszym spotkaniu Polska zremisowała z Portugalią 2:2 (1:1). Biało-czerwoni prowadzili dwukrotnie po bramkach Mateusza Wietaska (19 - z rzutu karnego) i Jakuba Kuzdry (48), ale rywale zdołali odrobić straty. Jakub Piotrowski na boisku pojawił się w 63. min. zmieniając Arkadiusza Górkę.

W drugim meczu Polacy szczęśliwie zwyciężyli Norwegię 3:2 (1:0). Podopieczni Rafała Janasa prowadzili 2:0 po trafieniach Eryka Sobkowa (8) i Konrada Handzlika (65 - z karnego). Norwegowie zdołali jednak wyrównać (72, 74). W 92. min. zwycięstwo naszej reprezentacji zapewnił Maciej Pałaszewski. Piotrowski tym razem wyszedł w podstawowym składzie. W 75. min. zmienił go Łukasz Wiech.

Biało-czerwoni mieli szansę wygrać cały turniej. Niestety, w ostatnim spotkaniu Polska uległa Słowacji 0:1 (0:0) tracąc jedynego gola w 75. min. Jakub Piotrowski na boisku zameldował się trzy minuty później zmieniając Jakuba Kuzdrę. Polacy zajęli ostatecznie 3. miejsce (4 pkt) za Portugalią (5 pkt) i Słowacją (4 pkt).

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.