Jakie są prawdziwe pragnienia kobiet?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Joanna Maciejewska

Jakie są prawdziwe pragnienia kobiet?

Joanna Maciejewska

Pełną niespodziewanych zwrotów akcji komedię, która w zabawny, lekki i jednocześnie inteligentny sposób ośmiesza wojujący feminizm, już wkrótce włączy do swojego repertuaru toruński Teatr Muzyczny.

„Gatunek żeński” autorstwa australijskiej pisarki Joanny Murray-Smith opowiada historię pisarki Margot Mason, którą odwiedza jej wielbicielka - studentka Molly. Jej zamiary są inne, niż można by oczekiwać.

- Moja bohaterka, Molly, zmaga się ze starym jak świat problemem zawodu na swoim autorytecie. Czuje się oszukana i pokrzywdzona faktem, że ktoś, kogo ceniła ponad wszystko, jest inny niż sobie wyobrażała - mówi aktorka Karolina Michalik.

Do wiejskiej posiadłości pisarki przybywają również kolejni niespodziewani goście, a wraz z ich odwiedzinami sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana. O tym, czy zgromadzene u Margot Mason osoby zdołają odnaleźć odpowiedź na nurtujące ludzkość pytanie: „czego tak naprawdę pragną kobiety?”, dowiemy się już 15 stycznia o godzinie 19. To właśnie wtedy na deskach Teatru Muzycznego będzie miała miejsce polska prapremiera tej sztuki.

Spektakl, niemal dokładnie rok po musicalu Machiavelli, wyreżyserował Bartłomiej Wyszomirski.

Wystąpią w nim aktorzy znani już toruńskiej publiczności z innych sztuk:

„Gatunek żeński” może być sporym zaskoczeniem dla widzów, ponieważ nie jest spektaklem muzycznym, choć spora ilość elementów muzycznych się w nim pojawia, ale nie odgrywają one zasadniczej roli. Dlaczego Teatr Muzyczny poszedł w tym kierunku? - Stwierdziliśmy, że brak jest zabawnych komedii na rynku teatralnym w naszym regionie i postanowiliśmy tę niszę wypełnić - mówi Anna Wołek, dyrektorka Teatru Muzycznego w Toruniu.

Sztukę można obejrzeć także 16 stycznia o godzinie 20 oraz 17 stycznia o godz. 18. Bilety (30 zł i 25 zł) można rezerwować telefonicznie - 512 982 813 lub zakupić przez Internet.

Warto dodać, że ceny biletów na większość spektakli granych w Teatrze Muzycznym zostały w ostatnim czasie obniżone.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.