Jakie są plany SPZOZ-u na bieżący rok?

Czytaj dalej
Fot. Maciej Stanik
(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Jakie są plany SPZOZ-u na bieżący rok?

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Mimo że gmina Barcin zabezpieczyła pieniądze na prowadzenie trzech poradni konsultacyjnych, nie wyłoniono jednego realizatora świadczeń.

Od kilku lat w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Barcinie działają dwie poradnie konsultacyjne (co oznacza, że nie świadczą one pełnego pakietu świadczeń i - jak sama nazwa wskazuje - jedynie lekarskie konsultacje).

Są to poradnia diabetologiczna i neurologiczna. W tym roku zaczęła także funkcjonować poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci. Na funkcjonowanie gabinetów gmina zabezpieczyła 77 tys. 160 złotych.

Wyłoniono dwóch realizatorów świadczeń. To Zofia Ruprecht, która świadczyć będzie konsultacje w poradni diabetologicznej oraz dr n med. Marcin Lepak - zajmie się konsultacjami w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci. Na stronie Urzędu Miejskiego w Barcinie poinformowano, że diabetolog przyjmował będzie dwa razy w miesiącu i udzielał czterdziestu porad zajmując się diagnostyką i leczeniem w zakresie specjalizacji.

Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży przyjmie miesięcznie dziesięciu pacjentów. A neurolog? Konkurs nie wyłonił świadczeniodawcy. Alicja Wiczewska, dyrektor SPZOZ w Barcinie mówi, że nie wpłynęła żadna oferta, także od lekarza, który do tej pory udzielał porad.

- Rozpisaliśmy właśnie drugi konkurs. Myślę, że około 8 lutego powinniśmy wiedzieć, czy ktoś poprowadzi poradnię neurologiczną - oświadczyła.

Przy okazji rozmowy z szefową barcińskiej placówki leczniczej zapytaliśmy o plany na ten rok.

Nasza rozmówczyni oświadczyła, że już w ubiegłym roku w samej placówce wiele się zmieniło, chociażby w gabinetach lekarskich. Ostatnio wyremontowano na przykład rehabilitację.

Jeśli chodzi o ten rok placówka przymierza się do zakupu urządzenia do USG wraz z trzema specjalistycznymi sondami. Sprzęt ma „krążyć“ między gabinetami lekarskimi. Inną pilną potrzebą jest zakup nowej karetki. Ta, która jest, ma 18 lat. - To nasz największy problem - mówi dyrektor. Czy nowa karetka pojawi się w tym roku? - Zobaczymy - odpowiada.

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.