Jakie miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski? Spore aspiracje ma nasze miasto

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Sławomir Bobbe

Jakie miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski? Spore aspiracje ma nasze miasto

Sławomir Bobbe

Już nie Aktywna Bydgoszcz ale Rowerowa Stolica Polski. Bydgoska aplikacja dla aktywnych mieszkańców zmienia nazwę i funkcjonalność.

We wrześniu bydgoszczanie wraz z mieszkańcami ponad dwudziestu polskich miast prezydenckich będą rywalizować o miano rowerowej stolicy Polski. Zliczać przejechane kilometry będzie opracowana na zlecenie bydgoskiego ratusza aplikacja Aktywna Bydgoszcz, która tymczasowo zmieni nazwę na Rowerowa Stolica Polski, by była bardziej rozpoznawalna i akceptowalna np. dla rowerzystów z Torunia (którzy też włączają się do zabawy).

- Można się już zgłaszać do rywalizacji, ale kilometry zaliczane do punktacji zdobywać można dopiero od września. Kręcić kilometry można oczywiście wcześniej - mówi Tomasz Dobrowolski z bydgoskiego ratusza, który odpowiada za aplikację i promuje ją w mediach społecznościowych.

Do rywalizacji zgłosiły się między innymi takie miasta jak Białystok, Gorzów Wielkopolski, Chorzów, Kielce, Konin, Grudziądz, Włocławek, Toruń, Olsztyn, Koszalin, Leszno czy Kielce.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

  • co trzeba zrobić, aby wziąć udział w rowerowej zabawie
  • jakie zasady będą obowiązywały podczas rowerowej rywalizacji
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.