Jaki PiS jest, pokazał wczoraj [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Karina Obara

Jaki PiS jest, pokazał wczoraj [komentarz]

Karina Obara

W historii konferencji prasowych w prawdziwie demokratycznym kraju, po konferencji, politycy mówią: a teraz czas na pytania (nieustawione i wygodne dla polityka).

Wczorajsza konferencja PiS, która miała być wyciągnięciem ręki PiS do opozycji i dziennikarzy w obliczu kryzysu parlamentarnego, pokazała, że dziennikarze nie mieli szans, aby otworzyć usta.

Pierwszy przemawiał prezes i skończył przemową prezes. To nie premier Szydło składała życzenia świąteczne rodakom, ale prezes. On też składał kondolencje rodzinie kierowcy ciężarówki, który został zamordowany przez terrorystę w Berlinie. Pytań nie przewidziano, bo zdaniem polityków PiS - wyczerpali temat.

I nawet jeśli chcieć - zgodnie z dobrą wolą, którą sobie obiecałam - docenić zwołanie potrzebnej, uspokajającej konferencji przez prezesa Kaczyńskiego, tym jednym gestem - niezgody na pytania dziennikarzy - PiS mówi prawdę o tym, jaki jest i jakie to są rządy.


Jarosław Kaczyński: Opozycja uznała, że prawo jej nie obowiązuje

Karina Obara

Polityka, psychologia i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane i dlatego fascynują mnie dziennikarsko. To, co ludzie wyprawiają na tych polach jest warte pokazania. Zdanie niech każdy wyrobi sobie sam:-)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.