Jaki bilet będzie najlepszy? - pyta bydgoszczan ratusz

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Jaki bilet będzie najlepszy? - pyta bydgoszczan ratusz

Sławomir Bobbe

Zlikwidować bilety jednoprzejazdowe i zamiast nich wprowadzić czasowe? A może te drugie mają być uzupełnieniem tych pierwszych?

Konsultacje społeczne w tej sprawie trwają do końca marca. - W ofercie biletów posiadamy już bilety czasowe o czym być może nie wszyscy wiedzieli, ale szukamy możliwości poszerzenia oferty. Sprawdzaliśmy jak to wygląda w innych miastach, są więc w sprzedaży bilety piętnastominutowe, dwudziestominutowe i czterdziestominutowe - mówi Michał Sztybel, wiceprezydent Bydgoszczy. - Kluczowe jest to, czy zlikwidować bilet jednorazowego przejazdu i jako taki bilet potraktować na przykład bilet czasowy na 20 minut (wtedy w ramach tych 20 minut byłoby można się przesiąść) czy też biletu jednorazowego nie likwidować, a uzupełnić ofertę o inne bilety czasowe.

Szczegółowe pytania

Treść ankiety była wypracowana w ramach działań rady do spraw partycypacji społecznej. W skład zespołu roboczego wchodzili specjaliści z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz strona społeczna. Tę reprezentował między innymi Patryk Gulcz.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu!

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.