Jaką tajemnicę kryją mieszkańcy kamienicy? [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Jaką tajemnicę kryją mieszkańcy kamienicy? [wideo]

Joanna Maciejewska

Teatr im. Wilama Horzycy po raz kolejny sięgnął po sztukę muzyczną. Premiera „Nieskończonej historii” już w najbliższy weekend.

W toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy trwają ostatnie gorączkowe próby przed pierwszą w tym roku premierą. Już w najbliższą sobotę widzowie zobaczą „Nieskończoną historię” autorstwa Artura Pałygi.

Akcja rozgrywa się w kamienicy zamieszkiwanej przez różne typy bohaterów.

- Myślę, że jest to bardzo uniwersalny obraz - mówi Małgorzata Warsicka, reżyserka. - Każdy może w tych postaciach znaleźć coś, co odniesie do siebie. Przynajmniej ja w każdej z tej postaci widzę kawałek siebie, więc myślę, że inni ludzie też coś dojrzą.

„Nieskończona historia” to przede wszystkim opowieść o ludziach osamotnionych, pozbawionych bliskich więzi z innymi, szukających wspólnoty oraz odpowiedzi na najważniejsze, ostateczne pytania - przede wszystkim o transcendencję.Najnowsze dzieło Teatru Horzycy jest spektaklem muzycznym, łączącym między innymi podniosły śpiew barokowego chóru z absurdalnym, komicznym tekstem komediowym.

Jak zdradza reżyserka, spektakl jest wynikiem poszukiwania formy pomiędzy teatrem dramatycznym i muzycznym. Jego realizacja nie jest łatwa ani dla aktorów, ani dla reżysera.

- Strasznie się bałam i nadal się boję, bo to co tutaj robimy jest bardzo dużym eksperymentem - zdradza Małgorzata Warsicka. - Ale myślę, że toruńscy aktorzy bardzo dobrze sobie radzą z warstwą myzyczną.

Poza dniem premiery (16 stycznia), „Nieskończona historia” wystawiona zostanie również 17, 19, 20 i 21 stycznia. We wtorek (19 stycznia) będzie także możliwość spotkania się z aktorami w ramach cyklu „Studencki Wtorek”. Bilety można rezerować pod numerem telefonu: 56 622 55 97.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.