Jak zmieniała się plaża w Charzykowach [zdjęcia]

Czytaj dalej
Aleksander Knitter

Jak zmieniała się plaża w Charzykowach [zdjęcia]

Aleksander Knitter

Pomost w Charzykowach i jego okolice mają się zmienić. Być może to ostatni sezon w tym kształcie. Jest już wstępna koncepcja, a teraz projektant siada do pracy. A jak zmieniały się w ostatnich latach Charzykowy i okolice plaży?

Władze gminy Chojnice chcą coś zmienić w sercu charzykowskiej plaży, która jest chyba najbardziej znaną i popularną w regionie.

O Charzykowach słyszał każdy. I choć nie wszyscy mają super zdanie o wodzie i okolicach plaży, to ta przyznać trzeba, w ostatnich latach zmieniała się na plus. Przybywało piasku, poszerzano teren, jest nowy gospodarz w części rekreacyjno-gastronomicznej, nie wspominając o promenadzie czy porcie jachtowym.

Teraz Piotr Olechowski z Zielonej Góry, na zlecenie gminy Chojnice, zajmie się projektem przebudowy pomostu. Zapoznał się on już z oczekiwaniami gminy i wójta Zbigniewa Szczepańskiego.

Nowy pomost ma przypominać drewniany, statek ma być oddalony od niego o kilka metrów, ale połączony specjalnym przejściem. Małe charzykowskie molo będzie dostępne dla niepełnosprawnych. Mają dojść nowe zjeżdżalnie, nawet siedmiometrowe. Jednym zdaniem, ma to być miejsce do spaceru i podziwiania okolicy.

Gotowy projekt mamy poznać za kilka miesięcy.

Aleksander Knitter

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.