Jak zmieniała się plaża w Charzykowach [zdjęcia]

Czytaj dalej
Aleksander Knitter

Jak zmieniała się plaża w Charzykowach [zdjęcia]

Aleksander Knitter

Pomost w Charzykowach i jego okolice mają się zmienić. Być może to ostatni sezon w tym kształcie. Jest już wstępna koncepcja, a teraz projektant siada do pracy. A jak zmieniały się w ostatnich latach Charzykowy i okolice plaży?

Władze gminy Chojnice chcą coś zmienić w sercu charzykowskiej plaży, która jest chyba najbardziej znaną i popularną w regionie.

O Charzykowach słyszał każdy. I choć nie wszyscy mają super zdanie o wodzie i okolicach plaży, to ta przyznać trzeba, w ostatnich latach zmieniała się na plus. Przybywało piasku, poszerzano teren, jest nowy gospodarz w części rekreacyjno-gastronomicznej, nie wspominając o promenadzie czy porcie jachtowym.

Teraz Piotr Olechowski z Zielonej Góry, na zlecenie gminy Chojnice, zajmie się projektem przebudowy pomostu. Zapoznał się on już z oczekiwaniami gminy i wójta Zbigniewa Szczepańskiego.

Nowy pomost ma przypominać drewniany, statek ma być oddalony od niego o kilka metrów, ale połączony specjalnym przejściem. Małe charzykowskie molo będzie dostępne dla niepełnosprawnych. Mają dojść nowe zjeżdżalnie, nawet siedmiometrowe. Jednym zdaniem, ma to być miejsce do spaceru i podziwiania okolicy.

Gotowy projekt mamy poznać za kilka miesięcy.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.