Jak zespół reprezentacyjny wojska Rydzykowi na „urodzinach” śpiewał

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Maciej Czerniak

Jak zespół reprezentacyjny wojska Rydzykowi na „urodzinach” śpiewał

Maciej Czerniak

To Antoni Macierewicz podpisał decyzję o występie Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego podczas 26. rocznicy powstania Radia Maryja.

Główna hala Areny Toruń 2 grudnia była wypełniona po brzegi. W pierwszych rzędach siedzieli czołowi politycy obozu obecnej władzy. Na widowni zdolnej pomieścić ponad 5 tys. osób w pierwszym rzędzie zasiedli minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szefowa kancelarii prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i między innymi minister z Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Uroczystość, na którą specjalnie do Torunia przyjechało kilka tysięcy sympatyków Radia Maryja z całej Polski (w programie było między innymi zwiedzanie kompleksu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej), uświetnił występ Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Jak doszło do zaproszenia zespołu do Torunia i kto opłacił jego pobyt? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.