Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jak zastraszyć sędziego? Dać mu się zająć tym, na czym się nie zna

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Karina Obara

Jak zastraszyć sędziego? Dać mu się zająć tym, na czym się nie zna

Karina Obara

Powinni być odważni i niezawiśli, a jednak coraz częściej sędziowie mówią o swoich obawach. Mniejsza, że boją się o swoją pracę - mówią o przerażeniu i trosce o stan praworządności w Polsce. Jak mają sprawiedliwie sądzić, jeśli prezes sądu rejonowego specjalistom od prawa karnego przydziela sprawy gospodarcze? To droga do katastrofy.

W Sądzie Rejonowym w Toruniu trwają czystki. - Nie znam dnia ani godziny, gdy zostanę przesunięty do innego wydziału, aby orzekać o sprawach, o których nie mam pojęcia - mówi jeden z sędziów.

Sędziowie nie mogą wypowiadać się publicznie, bo grozi im to postępowaniem dyscyplinarnym. Dlatego bohaterowie tego artykułu nie wystąpią pod swoimi nazwiskami.

W Sądzie Rejonowym w Toruniu trwają czystki. Sędziowie nie mogą wypowiadać się publicznie, bo grozi im to postępowaniem dyscyplinarnym. Boją się stracić pracę. Nie boją się jednak mówić o tym, co się dzieje. Dlatego bohaterowie tego artykułu nie wystąpią pod swoimi nazwiskami.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Karina Obara

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Maks

Sędzia Reif sympatyzował z PiS...hahahaha...bardziej apolitycznej osoby nie ma w tej galaktyce. Był po prostu przewodniczącym wydziału z najdłuższym stażem w rejonowym i poszedł w górę właściwie z automatu. Pełnienie obowiązków prezesa musiał przyjąć wskazany przez ministra a przyjęcia stanowiska na stałe mógł odmówić. I tyle. W sprawach gospodarczych toruński sąd ma spore tyły widoczne w skali sądów w PL A autorka opuściła wieżowiec w którym napisała uznanych przez krytykę "Graczy" przenosząc się do baraku aktualnej agitki zgodnie z linią mediów niemieckich w Polsce.

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.